Branimir Korać • subota, 09.04.2016.

U Bundesligi je u tijeku 29. kolo, a subotnji program donio je gostovanje Bayerna kod Stuttgarta koji je slomljen u završnici susreta. U borbi za opstanak važne bodove izgubili su Werder i Eintracht...

Pobjedom u Stuttgartu 3:1 Bayern se dodatno približio obrani naslova prvaka Njemačke. Bavarci su očekivano dominirali susretom i bili bolji protivnik, no strahovali su do same završnice s obzirom da su tek tada postigli i treći pogodak te dovršili posao.

Već u 27. minuti Pep Guardiola izvadio je iz igre Artura Vidala koji je imao žuti karton i s nekoliko čvrstih startova pokazao je nervozu, a četiri minute nakon ulaska Thomasa Müllera gosti su poveli. Franck Ribery je odradio veći dio posla, odlično ubacio u sredinu gdje je Niedermayr skrenuo loptu u svoju mrežu.

Odmah na početku drugog dijela David Alaba povisio je prednost da bi u 63. minuti neizvjesnost vratio Didavi koji je smanjio na 2:1. U završnici susreta Bavarci su potvrdili pobjedu pogotkom Douglasa Coste u 89. minuti.

U izravnoj borbi za opstanak Werder je prosuo još tri boda domaćim porazom od Augsburga s 2:1. Iako je domaćin vodio s 1:0 na poluvremenu zahvaljujući golu Grillitscha, domaćin je upisao poraz, a tri boda Augsburgu donijeli su Finnbogason i Hong Jeon-Ho. Hong je za pobjedu zabio u 87. minuti, svega minutu nakon ulaska u igru.

Andrej Kramarić s Hoffenheimom gostovao je u Frankfurtu kod Eintrachta kojeg vodi Niko Kovač i upisao pobjedu 2:0 čime je Eintracht ostavljen u teškoj poziciji.

Kramarić je odradio svih 90 minuta, a bodove gostima donijeli su Amiri i Uth.

Ivo Iličević igrao je do 67. minute u domaćem porazu od Darmstadta s 2:1. Gosti su stigli do vrijedna tri boda s kojima su odmaknuli od najugroženije zone.

Nakon 55 minuta igre Darmstadt je vodio s 2:0 golovima Sulua i Gondorfa, domaćinu izmjene sredinom drugog dijela nisu previše pomogle i u sudačkoj nadoknadi tek je Holtby postavio konačnih 2:1.

Borussia Mönchengladbach izgubila je važne bodove u borbi za Europu porazom protiv Ingolstadta koji je slavio golom Hartmanna u samoj završnici susreta.