Šibenčani i Vinkovčani upisali nove pobjede, gužva u zoni spadanja

Branimir Korać • nedjelja, 10.04.2016.

Drugoligaši su na rasporedu imali susrete 27. kola, a vodeći dvojac odradio je svoju zadaću uspješno te je razmak i dalje šest bodova...

Hrvatski dragovoljac jedini je od onih najugroženijih koji je stigao do pobjede. U gostima je svladao Lučko s minimalnih 1:0 i tako prekinuo seriju od tri uzastopna poraza. Pobjedu gostima donio je Niko Tokić golom u 40. minuti, a domaćin je zadnjih 20 minuta odradio bez isključenog Dejana Čabraje.

Nakon kiksa u prošlom kolu u Sisku, Cibalia se vratila pobjedama. U Vinkovcima je ugostila momčad Zadra i slavila s glatkih 4:0 čime je Zadru dodatno otežala borbu za opstanak. U prvom dijelu Vinkovčani su postigli dva pogotka, zabijali su Matija Mišić i Frane Vitaić da bi u drugom dijelu Vlatko Šimunac i Marko Dabro dovršili posao.

Druga momčad Dinama odnijela je puni plijen iz Dugopolja gdje je slavila s 1:0. Ovaj put bez pomoći prvotimaca, u sastavu s najvećim dijelom juniorima, slavila je zahvaljujući pogotku Badare Badjija u 32. minuti susreta. I ovdje je viđeno isključenje, u sudačkoj nadoknadi susreta drugi žuti karton zaradio je Stanko Jurić.

Uvjerljiva je bila Gorica koja je glatkom pobjedom 3:0 ostavila Imotski u teškoj situaciji. Iako se čini da je domaćin imao lagan posao, na terenu nije bilo tako jer su se Imoćani odlično držali do 20 minuta prije kraja kada je njihov otpor slomio Igor Hajduk. U završnici su zabijali i Benjamin Tatar i Igor Postonjski za konačnih 3:0.

Sesvećani su učvrstili treću poziciju na ljestvici pobjedom 2:0 protiv Rudeša. I ovdje je odluka pala u završnici susreta kada je prvo Kruno Ivančić u 77. minuti zabio za vodstvo, a onda Ivan Antunović u 85. minuti potvrdio pobjedu.

Šibenik je očekivao lakši posao protiv Segesta, a na kraju može biti presretan minimalnom pobjedom. Tri boda osigurao je Vukorepa u 26. minuti, a gosti su svoje prilike za bod promašivali preko Prijića.