Barcelona propustila priliku za break u seriji protiv Lokomotiva

Branimir Korać • srijeda, 13.04.2016.

Loše odrađenom završnicom susreta Barcelona je stigla do poraza na gostovanju kod Lokomotiv Kubana koji je tako poveo s 1-0 u četvrtfinalnoj seriji...

Lokomotiv Kuban korak je bliže plasmanu na prvi Final Four Eurolige u klupskoj povijesti. Za ostvarenje najvećeg rezultata u povijesti kluba, potrebne su mu još dvije pobjede protiv Barcelone koja je mogla doći do važnog slavlja u gostima u prvom susretu, ali u drugom poluvremenu nije imala pravi odgovor na igru domaćina.

Završilo je 66:61 za Lokomotiv koji je u posljednjoj dionici Barcelonu limitirao na samo osam poena i potvrdio riječi Xavija Pascuala kako igra možda i najbolju obranu u Euroligi.

Barcelona može žaliti za propuštenom prilikom, imala je vodstvo većim dijelom susreta, tijekom prvog poluvremena bila je na rubu dvoznamenkaste prednosti, vodila i sredinom posljednje dionice i onda stala.

Četiri i pol minute prije kraja utakmice Abrines je ubacio za 61:58 Barcelone i bio je to posljednji poen Barcelone u ovom susretu. U završnici domaćin je odradio odličan posao u obrani i okrenuo susret na svoju stranu.

Lokomotiv je tako stigao do svoje prve pobjede uopće u doigravanju u Euroligi i krenuo prema Final Fouru.

U ruskoj momčadi Anthony Randolph ubacio je 17 poena (3/7 za dva, 1/3 za tri) uz deset skokova, Malcolm Delaney dodao je 11 poena (3/5 za dva, 1/4 za tri), sedam asistencija i pet skokova, a Dontaye Draper za 29 minuta dodao je sedam poena (2/3 za dva, 1/3 za tri) i tri asistencije.

Kod Barcelone po 13 poena ubacili su Justin Doellman (5/9 za dva, 1/3 za tri) i Pau Ribas (4/8 za dva, 1/2 za tri), deset poena dodao je Alex Abrines (2/5 za dva, 2/5 za tri, pet skokova), a Ante Tomić za 26 minuta ubacio je osam poena (4/8 za dva) uz pet skokova.