Cedevita u završnici susreta bolja od Cibone, trica Whitea odlučila pobjednika

Branimir Korać • srijeda, 13.04.2016.

Derbi susret četvrtog kola Lige za prvaka pripao je Cedeviti koja je u Domu sportova svladala Cibonu s 83:77. Cibona je prijetila do posljednjih sekundi, ali trica Whitea za 82:77 riješila je pitanje pobjednika...

Nakon domaćeg poraza protiv Splita u prošlom kolu, Cibona je tražila iskupljenje na gostovanju kod Cedevite. I domaćin je htio popraviti dojam iz prošlog kola, Cedevita je u nedjelju ipak slavila, ali do pobjede protiv Gorice došla je uz puno muke i to kroz produžetak.

Ovdje je Mršićeva momčad bila bolja, a Mulaomerović može biti zadovoljan činjenicom da je Cibona odigrala posve ravnopravnu utakmicu s kojom je potvrdila kako nas očekuje zanimljiva završnica sezone u kojoj je teško prognozirati konačni rasplet.

Cibona je u utakmicu ušla dosta uspavano, velike probleme stvarao joj je Marko Arapović koji je ujedno bio i zaslužan za seriju s kojom je domaćin po prvi puta na susretu došao do dvoznamenkaste prednosti i poveo s 20:10.

Održavala je Cedevita tu prednost i početkom druge dionice, no Cibona je uspjela tricama Šiška i Krušlina smanjiti zaostatak na samo tri poena i otvoriti dvoboj.

Upravo nakon ubačaja Krušlina uslijedilo je krizno razdoblje u igri Cibosa, Cedevita je to kažnjavala vanjskim šutom i sredinom druge četvrtine nakon serije 10:0 pobjegla je na 42:29.

Igralo se u valovima, uslijedila je serija Cibone koja ju je vratila na pet razlike, zatim ponovno serija Cedevite za odlazak na 49:38 na odmoru.

Slično je bilo i u drugom poluvremena, Cibona je uporno pokušavala uhvatiti priključak i to joj je napokon uspjelo početkom posljednje četvrtine. U to razdoblje ušla je serijom 8:0, Cedevita je četiri minute ostala bez poena i Cibosi su smanjili na 67:66, a Hukićevom tricom i poravnati na 69:69.

Dva napada Cibona za preuzimanje vodstva Cibona nije iskoristila i Cedevita je to kaznila serijom 8:0 za novo odvajanje. Međutim gosti se nisu predali, u završnici susreta smanjili su na 79:77 Florenceovim polaganjem, ali tricom iz kuta Jamesa Whitea Cedevita je odgovorila, povela s 82:77 i riješila pitanje pobjednika.

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se Marko Arapović s 19 poena (8/17 za dva, 0/2 za tri) i sedam skokova, James White dodao je 14 poena (4/6 za dva, 2/2 za tri), Jacob Pullen 13 (3/6 za dva, 2/4 za tri) uz osam asistencija, Fran Pilepić 12 (1/2 za dva, 3/3 za tri), a Miro Bilan deset poena (3/5 za dva) uz deset skokova i sedam asistencija.

Kod Cibone po 18 poena ubacili su James Florence (3/7 za dva, 2/9 za tri, pet asistencija) i Filip Krušlin (2/5 za dva, 3/5 za tri, pet skokova), a Jasmin Hukić dodao je 17 poena (0/1 za dva, 4/7 za tri) uz sedam skokova.

Bez ijednog poena i općenito šuta prema košu ostao je Ante Žižić na kojem je Cedevita odradila odličan posao.