Zadar upisao pobjedu na Gripama, gosti od početka dominirali susretom

Branimir Korać • utorak, 12.04.2016.

Košarkaši Zadra upisali su pobjedu na gostovanju kod Splita gdje su slavili s 90:78. I ovaj susret pokazatelj je kako nas očekuje zanimljiv nastavak sezone u Ligi za prvaka...

Nakon što je Zadar prije dva kola teško stradao na gostovanju u Rijeci kod Kvarnera, a Split u prošlom kolu u gostima svladao Cibonu, Zadrani su odnijeli pobjedu iz Splita gdje su nadigrali domaćina s 90:78.

Zadrani su od početka susreta dominirali, vrlo brzo su se odvojili i nakon toga nisu imali problema u održavanju prednosti. Domaćin se pokušavao približiti i učiniti utakmicu neizvjesnom, ali nije išlo.

Domaćin je vrlo loše otvorio susret, Zadar je krenuo s 9:0, u sedmoj minuti bilo je već 26:9 i već tada bilo je očito kako je pred Splićanima gotovo nemoguća misija okrenuti ovaj dvoboj.

Nakon prvih deset minuta gosti su imali prednost od 14 poena, otvorili su drugu četvrtinu s novom serijom 7:0 koja ih je odvela na čak plus 21 i na odmor su odnijeli visoko vodstvo.

Nikakve promjene nije donijelo drugo poluvrijeme, Zadar je održavao bez ikakvih problema visoku prednost koja je konstantno varirala od 14-15 pa do 20 poena razlike, a u samoj završnici Split je došao najbliže, na konačnih 90:78.

U pobjedničkom sastavu Ante Delaš ubacio je 21 poen (5/6 za dva, 3/6 za tri), a Ivan Ramljak dodao je 17 poena (4/5 za dva, 2/3 za tri) i 11 skokova.

Kod Splita Mate Kalajžić ubacio je 18 poena (7/8 za dva, 1/2 za tri) dok je Ante Đugum dodao 12 poena (3/6 za dva).