Branimir Korać • srijeda, 13.04.2016.

Bilićev West Ham zaustavljen je u četvrtfinalu FA kupa. Nakon 1:1 na Old Traffordu, poražen je u ponovljenom susretu u kojem je Manchester United na Boleyn Groundu slavio s 2:1...

Jedna od utakmica sezone za West Ham okončana je porazom. U drugom dvoboju protiv Manchester Uniteda, na svom travnjaku West Ham nije uspio doći do pobjede, upisao je poraz 2:1 i ostao bez ulaska u polufinale.

Slaven Bilić ohrabrivao je svoje igrače i navijače, uvjeravao ih da mogu svladati Van Gaalovu momčad, međutim na kraju su gosti ipak bili uspješniji, sredinom drugog dijela došli do prednosti 2:0 koju West Ham nije uspio dostići.

U prvom poluvremenu domaćin je igrao dosta u grču i nije briljirao, Manchester je imao bolje prilike, ali u nekoliko navrata odlično je reagirao i Randolph te zaustavio pokušaje gostiju.

Vrlo rano u drugom dijelu Manchester je poveo. U 54. minuti Martial je dao loptu za Rashforda, a mladić kojeg je u prvu momčad instalirao Van Gaal i pokazao se jednim od najboljih poteza Nizozemca na Old Traffordu, krasno je zabio za vodstvo.

13 minuta kasnije novi problemi za West Ham. Gužva u 16 metara domaćina i nakon odbijanja lopte od braniča domaćina, ona je došla do Fellainija koji ju šalje u mrežu.

Nije se West Ham predao, u 79. minuti došao je do smanjenja vodstva pogotkom Tomkinsa. Nakon ubačaja iz kornera, Carroll je fantastično glavom vratio loptu u peterac gdje se Tomkins požrtvovno baca i pogađa za 2:1.

U završnici je West Ham pritisnuo, no David De Gea spasio je Manchester i spriječio poravnanje nakon što su pokušavali Carroll i Kouyate.

• qvestor14.04.2016. u 12:25
    navijam za Man utd ali žao mi je zbog Bilića sa Hrvatskom 2008. je bio blizu pa sa Bešiktašem, pa sad sa West Hamom ako želi nešto osvojit morat će postat trener boljih uglednijih i bogatijih klubova, ovako će uvijek ostat tu negdje ali nikad na vrhu