Ivan Detelić • utorak, 19.04.2016.

U polufinalu njemačkog kupa Bayern je s dva pogotka Müllera savladao Werder i tako osigurao mjesto u finalu gdje će igrati protiv boljeg iz susreta Herthe i Borussije Dortmund. Utakmicu je obilježila nešto slabija igra Bavaraca koji su pobjedu osigurali tek nakon vrlo nesportskog poteza čileanskog kapetana Artura Vidala...

Borba na tri fronta ostavila je traga na igračima Pepa Guardiole. Nije to bila onakva prepoznatljiva igra kakvu je Bayern znao prikazivati u dosadašnjem dijelu sezone. Pogodak za vodstvo Bavaraca u 30. minuti utakmice postigao je Thomas Müller iako je u razdoblju igre prije pogotka Werder odlično zatvorio sve prilaze i prijetio iz kontri. Müller je pogodak postigao glavom s pet metara nakon udarca iz kuta.

Bavarci su nešto bolje otvorili drugi dio utakmice da bi gosti iz Bremena potom preuzeli inicijativu i napravili veliki pritisak od desetak minuta kakav vjerojatno momčad s Allianz Arene nije doživjela dulje vremena. Alaba je u 61. minuti poslao loptu u vlastitu mrežu, ali pogodak je opravdano poništen zbog prekršaja na istom igraču.

A onda se dogodio rasplet utakmice obilježen vrlo nesportskim potezom Artura Vidala. Nakon što je u igru ušao samo koju minutu ranije Vidal je u 70. minuti besramno odglumio kontakt u protivničkom kaznenom prostoru, a sudac Tobias Stieler pokazao je na bijelu točku s koje je siguran bio Müller. Igra se potom razvodnila, gostima je pao moral i Bayern je mirno priveo utakmicu kraju.

• cameosis20.04.2016. u 14:58
    nemojmo se bojati nego nadati da će se münchenu to vratiti gdje će ih najviše boljeti.
  • narada10819.04.2016. u 22:41
    Bravo, naslov je istina. Bayern je visio, a Werder je pritiskao. Nakon 2:0 sve je bilo gotovo. Šteta, Werder u kupu uopće ne izgleda kao momčad dna, a ovo je mogao biti dobar pokal-fajt. Bojim se da će se Bayernu to vraćati u trenutku kad će im najmanje trebati.