MAXtv Prva liga, 32. kolo, 19.04.2016, 20:00 h, Stadion na Rujevici
Suci: Bruno Marić, Borut Križarić, Goran Loparac
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Remijem na Rujevici Dinamo napravio novi korak prema obrani naslova prvaka

Branimir Korać • utorak, 19.04.2016.

Utakmica koja je mogla odlučiti prvenstvo završena je bez pogodaka. Rijeka i Dinamo na Ru8jevici odigrali su neodlučeno, razmak između ove dvije momčadi ostao je na četiri boda i Riječani se moraju nadati kiksevima Dinama u završnici sezone kako bi došli do titule...

Velike riječi i obećanja uoči ovog dvoboja s obje strane, ali na kraju izuzev borbenosti i želje na obje strane, nije viđeno puno toga. Očekivalo se više, posebno od Riječana kojima je ovo bila biti ili ne biti utakmica u borbi za naslov, ali izuzev početne faze susreta, domaćin se baš i nije uspio nametnuti na travnjaku.

Dinamo je dobro koristio ogromne rupe između linija kod Riječana, ostanak Maleša s nekoliko igrača na velikom prostoru i u drugom dijelu bio je opasniji protivnik. Tek u završnici susreta Riječani su shvatili kako nemaju što čekati, krenuli su naprijed, ali bilo je kasno.

Ostalo je 0:0, Dinamo je zadržao četiri boda prednosti na ljestvici i Rijeka sada mora navijati za dva kiksa Dinama te istovremeno ubilježiti pobjede da bi došla do preokreta u završnici sezone.

Počelo je obećavajuće za Rijeku koja je agresivno krenula u susret, dosta visoko pritiskala je Modre i izgledala je dosta opasnije u tih prvih 20-ak minuta.

Međutim unatoč takvoj igri nedostajale su prilike. Pokušao je jednom Bradarić izvana, a jedina prava prijetnja bio je pokušaj Bezjaka kojeg je proigrao Tomasov, ali slovenski napadač nije pogodio suprotni kut.

Nakon što je preživio taj početni pritisak, Dinamo je počeo preuzimati kontrolu na travnjaku. Do kraja prvog dijela stvorio je i nekoliko prijetnji, Henriquez je pokušao dva puta, no jednom je bio neprecizan, a drugi put Samardžić mu je skinuo loptu s noge u situaciji kada je išao sam prema Vargiću.

Nevidljivi Henriquez napustio je igru na poluvremenu, ušao je Marko Rog što je bio puni pogodak. Upravo Rog donio je Dinamu višak igrača u sredini terena, Riječani su počeli padati, a Modri sve opasnije prijetiti. No kao i Rijeka u prvom dijelu, Dinamo nije uspio iskoristiti te opasnije situacije i kako je susret odmicao, bilo je sve izglednije da pobjednika neće biti.

U samoj završnici Rijeka je zaigrala otvorenije, a u 85. minuti vrlo dobru priliku nije iskoristio Marin Tomasov. Bradarić ga je odlično proigrao, ali Tomasov je s ruba 16 metara pucao vrlo loše.

Prvenstvo tako nije odlučeno, ali Dinamo je došao vrlo blizu obrane titule. U konačnici nakon viđenog u ovih 90 minuta, remi je i najrealniji ishod.

• Obrisan korisnik20.04.2016. u 15:07
    Sva sreća da nije bilo kiksa od strane sudaca! To mi je drago i zbog onih koji su sve znali unaprijed a na kraju šute!Rijeka bez inicijative skoro bih rekao i bez ambicije za pobjedom a Dinamo igrao na bod i dobio ga! Bilo je i puno boljih utakmica ova dva protivnika!
  • qvestor20.04.2016. u 11:49
    Mislim da je Rijeka mogla igrat potpuno otvoreno i više napadački jer Hajduk je daleko i da su i izgubili ostali bi drugi ovako se stekao dojam da Rijeka ima kompleks manje vrijednosti i da uvijek ulazi s prevelikim respektom u utakmicu s Dinamom.
    qvestor
  • vjesu20.04.2016. u 10:10
    Rijeka je dobro pocela prvi 20ak minuta i poslije je nestalo tog pocetnog elana. Sve u svemu su razocarali, posebno vodenje utakmice sa strane Keka. Moze mi netko reci zasto je vadio Gavranovica oko 60e minute a stavio Mocinica? Njemu je jucer igrala samo pobjeda a on nije preuzeo dovoljan rizik da... [više na forumu]
    vjesu
  • vjesu20.04.2016. u 10:09
    vjesu
  • snoopy19.04.2016. u 23:55
    NIsam gledao, ali RIjeka se uvijek unaprijed preda, nikad ne pokušaju igrati, nego idu sa pretpostavkom da je Dinamo puno bolji i samo se pokušavaju braniti i ako slučajno daju gol iz nekakve kontre