MAXtv Prva liga, 32. kolo, 20.04.2016, 19:00 h
2:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Hajduk u zadnjih 15 minuta slomio otpor Lokomotive

Branimir Korać • srijeda, 20.04.2016.

Nakon glatke pobjede Intera protiv Istre, današnji program u MAXtv Prvoj ligi zaključili su Hajduk i Lokomotiva. Hajduk je slavio s 2:0 pogocima Sušića iz kaznenog udarca te Juranovića...

Hajduk je na Poljudu svladao Lokomotivu i osigurao treće mjesto ove sezone u MAXtv Prvoj ligi. Teorija ga još uvijek može dovesti i na drugu poziciju, no za to bi Rijeka morala upisati sve poraze do kraja sezone, a Splićani sve pobjede, što ipak i nije realan rasplet.

Lokomotiva više ne može dohvatiti Hajduk, ali ostaje u borbi za četvrtu poziciju gdje Splitu bježi dva boda. Splitovci sada mogu još više žaliti za kiksom u Kranjčevićevoj u utorak jer su mogli od ovog kola potisnuti Lokose na peto mjesto.

I u ovom susretu oslabljeni Splićani krenuli su borbeno, Lokomotiva je imala problema u tim početnim trenucima dok se nije počela privikavati na takav način igre.

Iako je domaćin bio angažiraniji, prvu pravu priliku imali su Zagrepčani i to nakon 15 minuta igre kada je Jan Doležal odlično ciljao, ali za nekoliko centimetara promašio okvir gola.

Tek u završnici prvog dijela Hajduk je uspio složiti konkretnu akciju iz koje je zaprijetio Zeleniki, ali na dodavanje Milića večeras odlični Mastelić ne pogađa okvir gola.

U drugom dijelu Hajduk je zaigrao bolje, počeo je stvarati sve više problema gostima, a u zadnjih 15 minuta napokon je došao i do pogodaka.

U 74. minuti Mastelić je izborio kazneni udarac, ušao je u 16 metara i pao između Perića i Barišića. Sušić je lakoćom svladao Zeleniku i donio vodstvo Splićanima.

U završnici susreta Lokomotiva se otvorila, a Hajduk je to iskoristio i Kalik dugačkom loptom pronalazi Juranovića koji dolazi sam pred Zeleniku i postavlja konačnih 2:0.

Sve u svemu zaslužena pobjeda Hajduka, Lokomotiva nije napravila puno prema naprijed i na kraju nije zaslužila više.