MAXtv Prva liga, 32. kolo, 20.04.2016, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Tihomir Pejin, Bojan Zobenica, Goran Pataki
3:0(2:0) Istra 1961
Istra 1961

Inter pogurao Istru 1961 na korak do dodatnih kvalifikacija

Nikola Raič • srijeda, 20.04.2016.

Nakon jučerašnjeg derbija, danas je nastavljeno 32. kolo nacionalnog prvenstva. U prvoj utakmici Inter je bio bolji od Istre s 3:0. Kasnije će svoju utakmicu odigrati Hajduk i Lokomotiva, a kolo će sutra zaključiti Osijek i Slaven Belupo.

Petar Bočkaj
63'
4
Silvije Begić
72'
19
Marin Zulim
82'
Samir Toplak
21
(do 88')
22
(do 46')
Andrej Panadić

Popularno zvani „Div iz predgrađa“ ispunio je svoja očekivanja za aktualnu sezonu odavno i u miru su dočekali goste iz Pule. S druge strane, gosti su sve dalje od osmog mjesta i današnjim porazom su si dodatno pogoršali situaciju za završnicu prvenstva.

Iako su Istri bodovi prijeko potrebni, domaćini nisu imali milosti, već su u prvom dijelu riješili pitanje pobjednika s dva pogotka. Istri preostaju još četiri utakmice u kojima mora dohvatiti Osijek koji je s utakmicom manje udaljen čak šest bodova. Sve je izglednije kako Istru čekaju dodatne kvalifikacije. Inter je pobjedom 3:0 potvrdio mjesto u samoj sredini tablice.

Danas je domaćin potpuno zasluženo došao do nova tri boda. Kako je spomenuto, već nakon prvih 45 minuta pitanje pobjednika bilo je vrlo izvjesno. Inter je poveo nakon 16 minuta igre preko svog najboljeg igrača i strijelca Nesterovskog, a konačan rezultat prvog dijela postavio je Puljić u 28. minuti susreta.

U nastavku susreta Inter je samo potvrdio svoju pobjedu, a Nesterovski još jednom pokazao da je prerastao dres „Žutih“. Istra ničim nije zaslužila više od ovoga što (ni)je dobila te im prestaje grčevita borba za izbjegavanjem mjesta koje vodi u dodatne kvalifikacije za ostanak u prvoj ligi.

• kompressor20.04.2016. u 23:42
    Nije Nesterovski nego je Nestorovski! Ali glavno da se zna da je "prerastao" Inker! Volio bi da je više o utakmici, a manje ovakvih primjedbi!