Marjan Kreševac • nedjelja, 24.04.2016.

Nakon što je u subotu finale FA kupa izborio Manchester United u nedjelju je na Wembleyju bio na rasporedu drugi polufinalni susret između Crystal Palacea i Watforda. Iako je Watford gubio od šeste minute uspio se vratiti početkom drugog poluvremena. Nakon što je Connor Wickham ponovno donio vodstvo Palaceu više nije bilo snage za povratak. Crystal Palace se pridružio Unitedu u finalu FA kupa.

Susret Palacea i Watforda u polufinalu FA kupa podsjeća nas na njihov okršaj u finalu doigravanja Championshipa prije tri godine koji je otišao na stranu Palacea zahvaljujući pogotku iz kaznenog udarca Kevina Phillipsa u sudačkoj nadoknadi. I u ovom dvoboju možemo očekivati tvrdu i izjednačenu utakmicu zbog činjenice da obje momčadi ne briljiraju od početka ove godine. Palace je slavio samo jednom u posljednjih 15 susreta, a Watford ima samo dvije pobjede više.

"U posljednjih 12 dana ovo će nam biti četvrta utakmica, to je strašan tempo za momčad, ali kada je u pitanju plasman u finale FA kupa zaboravljate na umor na opterećenje jer igrate jednu od najvažnijih utakmica u klupskoj povijesti", prije susreta bio je euforičan trener Palacea, Alan Pardew, a njegov kolega s druge strane Quique Sanchez Flores dodao je: "Ovo je trenutak za priču o Watfordu, našim navijačima i tome koliko je ovo bitna utakmica za nas. Ovo nije vrijeme za razgovor o meni, želim našim navijačima samo poručiti da sam u potpunosti koncentriran na utakmicu pred nama".

Početak susreta pripao je Crystal Palaceu, prvu priliku na utakmici imao je Yannick Bolasie u petoj minuti, ali iz teške pozicije pucao je u blok obrambenih igrača ispred sebe. Ono što nije uspio u petoj minuti pošlo mu je za nogom samo minutu kasnije. Nakon udarca iz kuta Damien Delaney je glavom prebacio loptu do Bolasiea koji također glavom iz blizine pogađa donji desni kut gola Costela Pantilimona.

Igračima Palacea vodstvo od 1:0 nije bilo dovoljno i željeli su drugim pogotkom što prije riješiti pitanje pobjednika, pokušavali su, a najozbiljniju priliku za povećanje vodstva imao je Yohan Cabaye u 22. minuti, ali ovog puta Pantilimon je bio na visini zadatka i obranio njegov udarac. Watford je u prvom poluvremenu bio u podređenoj poziciji, njegovi napadači nisu uspjeli uputiti niti jedan udarac u okvir gola.

Drugo poluvrijeme Watford je krenuo puno odlučnije prema golu Palacea i takav pristup im se isplatio već u 55. minuti kada je Troy Deeney bio na pravom mjestu nakon ubačaja iz kuta Juradoa i glavom pogodio za poravnanje rezultata. Veselje Watforda nije dugo trajalo, već u 61. minuti ponovno su bili u rezultatskom minusu, za pogodak je ovaj puta bio zaslužan Connor Wickham koji je poentirao glavom nakon ubačaja Papea Souaréa.

Do kraja susreta Watford nije smogao snage za još jedan povratak. Palace je slavio s ukupnih 2:1 i na taj način dobio priliku za slatku osvetu Manchester Unitedu za poraz u svom jedinom finalu FA kupa 1990. godine. Crveni vragovi su tada slavili u ponovljenoj utakmici rezultatom 1:0 nakon što je prvi susret završio 3:3.