Split slavio u Zagrebu protiv Nacionala i došao do devetog Kupa u povijesti

Niko Rukavina • nedjelja, 24.04.2016.

Split Tommy u finalu Hrvatskog malonogometnog kupa svladao je u Zagrebu Nacional, domaćina završnog turnira i stigao do svojeg devetog naslova u Kupu. Split je odnio pobjedu ponajviše zahvaljujući odličnom prvom dijelu.

Split Tommy nadvisio je ljute rivale u Podsusedu s 4:2 i došao do prvog trofeja sezone. Split je nakon prvog dijela imao na kraju se pokazalo nedostižnu prednost od 4:1. Nacional je početkom nastavka smanjio, ali ga je do kraja utakmice okvir gola tri puta spriječio da se potpuno vrate u igru.

Utakmica u Sutinskim vrelima od samog je početka bila vrlo žustra, s nekoliko faulova i prigoda s obje strane. Split je u razmaku od dvije minute došao do prednosti od dva razlike. Prvo je Duje Bajrušović zabio nakon kontre, a minutu kasnije Josip Suton pogađa za 2:0.

Split je ubrzo mogao do trećeg gola, ali je lopta Stjepana Perišića odsjela na gredi. Ipak, Split je na tri razlike povisio u 9., upravo preko Perišića. Minutu kasnije, Nacional je uspio prvi put realizirati priliku i preko Tihomira Novaka smanjio na dva razlike.

Igralo se vrlo žustro na obje strane, a Split je brzo stigao do petog akumuliranog prekršaja. Nakon nekoliko propuštenih pokušaja s obje strane, Split je minuti prije kraja poluvremena zabio za 4:1, nakon kombinacije Davija, Sutona i Jakova Grcića.

Nastavak utakmice je bio jednako žustar. Splićani su u drugoj minuti tražili crveni karton za Mladena Kocića, a Davi iz slobodnjaka pogađa vratnicu. U istoj minuti Nacional je uspio smanjiti pogotkom Kristijana Čujeca.

Do kraja utakmice Nacional je bacio sve karte u napad. Pritisnuli su goste, stvarali šanse, od čega su čak tri puta pogodili okvir gola, no Split se uspješno branio i na kraju je zahvaljujući sjajnoj igri u prvom poluvremenu došao do svojeg prvog trofeja sezone.

Nacional Zagreb – Split Tommy 2:4 (1:4)

Strijelci: 0:1 Duje Bajrušović (6'), 0:2 Josip Suton (7'), 0:3 Stjepan Perišić (9'), 1:3 Tihomir Novak (10'), 1:4 Jakov Grcić (19'), 2:4 Kristijan Čujec (22')

Nacional Zagreb: Ivan Pavlić, Vedran Matošević, Kristjan Čujec, Mislav Banek, Dominik Antonio Viher, Mladen Kocić, Renato Koturović, Tihomir Novak, Luka Perić, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Igor Osredkar, Matko Jovanović, Žarko Luketin, trener: Robert Grdović

Spilit Tommy: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Dovenir Domingues Neto, Davi Trindade, Nikola Pavić, Josip Suton, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duje Bajrušović, Genario Benicio Peixoto, Marin Stojkić, trener: Mladen Perica-Štrla