Petar Jenjić • nedjelja, 24.04.2016.

U današnje četiri utakmice španjolske Primere, tri su završile bez pobjednika, dok je jedinu pobjedu upisala Sevilla na domaćem terenu protiv Real Betisa.

Levante – Athletic Bilbao 2:2

Nogometaši Levantea i nakon ovog kola ostaju posljednjeplasirana momčad španjolskog prvenstva i dodatno si smanjuju mogućnost da ostanu u ligi. Iako su vodili s 2:0, ispustili su pobjedu u posljednjim minutama

Bilbao je ovim bodom došao barem privremeno na peto mjesto jer Celta, koja ima bod manje, igra svoju utakmicu sutra protiv Granade.

Levante je došao u vodstvo u 13. minuti kada je pogodak postigao Victor Casadesus na dodavanje Jeffresona Lerma. Iako su dominirali u posjedu gosti nisu stvorili već priliku u prvom poluvremenu. Dapače, Levante je imao priliku i za drugi pogodak, ali je vrlo dobar udarac Mauricija Cuera obranio Gorka Iraizoz.

Nakon što su na početku nastavka prilike za Bilbao propustili Borja Viguera i Mikel Balenziaga, kazna je stigla na drugoj strani. U 68. minuti autogol je postigao Xabier Etxeita. Međutim gosti se nisu predavali i dalje su napadali.

To im se isplatilo u 88. minuti kada rezultat smanjuje Markel Susaeta, a Levanteova obrana popustila je još jednom. U prvoj minuti sudačke nadoknade San Jose postiže pogodak i donosi baskijskoj momčadi bod.

Sevilla – Real Betis 2:0

Nakon pet utakmica bez pobjede, nogometaši Seville napokon su upisali tri boda. Oba pogotka postigli su u nastavku utakmice i time se približili Celti Vigo i Athletic Bilbau na petom, odnosno šestom mjestu.

Momčad Betisa u relativno je mirnoj situaciji na 13. poziciji. Devet bodova su iznad zone ispadanja, a 11 bodova iza mjesta koja vode u Europu.

Sevilla je vrlo dobro odigrala prvo poluvrijeme. Dominirala je u posjedu i kreirala nekoliko solidnih prilika, no nisu uspjeli postići pogodak. Najbliže je bio Evgen Konoplyanka u 21. minuti, ali je Antonio Adan obranio njegov udarac.

Premoć u igri Sevilla je okrunila u 67. minuti kada je Kevin Gameiro zabio za vodstvo, na dodavanje Stevena N'Zonzija. Konačnih 2:0 postavio je odličnim pogotkom Coke u 80. minuti.

Getafe – Valencia 2:2

Nakon poraza Levantea i Sporting Gijona, Getafe to nije uspio iskoristiti i pobjedom izaći iz zone ispadanja te je ostao na 19. mjestu. Valencija je s bila u dobrom ritmu sa tri pobjede u nizu, no loš period u ovoj sezoni pod vodstvom Garyja Nevillea izbacio ih je iz utrke za Europu.

Gosti su u prvom poluvremenu imali samo jedan ozbiljnij pokušaj prema golu Getafea i to već u 1. minuti, ali Alcacer Paco nije bio precizan. Getafe je bio bliže golu u prvom poluvremenu, preko Pedra Leona i Alvara Vasqueza, no nedostajalo je malo preciznosti. Valencija je to kaznila u 48. minuti kada Daniel Parejo odlično izvodi slobodan udarac i postiže pogodak.

U narednim minutama Getafe je zaredao nekoliko prilika, preko Paca i Moi Gomeza, no oni su bili neprecizni. Pritisak se isplatio u 59. minuti kada izjednačujući pogodak postiže Alvaro Medran. Devet minuta kasnije domaćini su poveli. Stefan Šćepović iskoristio je lošu obrambenu reakciju Šišmiša i matirao Diega Alvesa.

Gostujući sastav ipak je do kraja utakmice stigao do izjednačenja i to preko Alcacera Paca na dodavanje Alvara Negreda i produžio niz nepobjedivosti na četiri utakmice.

Villarreal je na domaćem terenu dočekao Real Sociedad i odigrao bez pogodaka.