Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 2:3(2:1) Real Madrid
Real Madrid

Dario Dodić • subota, 23.04.2016.

Real Madrid puno je teže od očekivanog došao do sva tri boda na gradskom gostovanju kod Rayo Vallecana. Šanse za naslov prvaka spasio je Gareth Bale...

Malo tko je mogao vjerovati da se Rayo Vallecano može ozbiljnije suprotstaviti Real Madridu, pogotovo ako se uzme u obzir rezultat prošlog prvenstvenog ogleda ovih momčadi. Krajem prosinca prošle godine Real je s 10:2 slavio na Bernabeuu, a sve osim uvjerljive pobjede Reala moglo se je smatrati velikim iznenađenjem. Probleme nije očekivao niti trener galacticosa Zinedine Zidane pa je na klupi ostavio Modrića, Ramosa i Jamesa, dok je Cristiano Ronaldo dobio poštedu zbog lakše ozljede bedrenog mišića. Mateo Kovačić zato je dobio priliku od prve minute na kišom okupanom Vallecasu.

Iako je prvu prigodu već u trećoj minuti imao Real kada je Bale pogodio vratnicu, do vodstva su došli osvete željni domaćini. Bebe je prošao po lijevoj strani, prizemnom loptom na petercu pronašao Embarbu koji trese mrežu za prednost Raya. Među slabim gostima najraspoloženiji bio je upravo Kovačić, a da je Benzema bio koncentriraniji u 12. minuti mogao je Kovačić upisati i asistenciju. S ruba šesnaesterca vanjskim dijelom kopačke pronašao je usamljenog Benzemu čiji pokušaj udarca preko glave odlazi preko gola.

Već nakon 14 minuta semafor je pokazivao 2:0 za Rayo. Pomutnju u obrani Reala nakon kornera koristi Miku i iz blizine matira Navasa. Potpuno zasluženo vodstvo Vallecana ipak umanjuje Gareth Bale koji glavom u 35. minuti posprema loptu u mrežu nakon ubačaja iz kuta Tonija Kroosa. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Nastavak je donio sunce nad Madridom i ljepše vijesti za Kraljevski klub. Nešto više od šest minuta u nastavku susreta bilo je potrebno za izjednačenje Reala. Akciju je započeo Kovačić, s desne strane ubacio je Danilo, a novim udarcem glavom izjednačenje Realu donosi Vazquez, koji je u 42. minuti zamijenio ozlijeđenog i indisponiranog Benzemu.

Ipak, teško da bi bod pomogao Realu u utrci za naslov prvaka pa Zidane stavlja svoje najjače adute u igru. U 63. na teren ulazi Modrić dok je u 78. minuti James zamijenio Kovačića čiji nastup u drugom poluvremenu definitivno nije bio za pamćenje. Samo tri minute kasnije pogrešku Raya iskoristio je igrač utakmice Gareth Bale, sjurio se prema golu i matirao Juana Carlosa za konačnih 3:2.