Branimir Korać • subota, 23.04.2016.

Subotnji program u Bundesligi donio je nastupe Bayerna i dortmundske Borussije, a Bayern je pobjedom u Berlinu protiv Herthe napravio novi korak prema obrani naslova prvaka. Borussia je ostala sedam bodova iza njega nakon što je slavila kod Stuttgarta. Novi razočaravajući nastup upisao je Wolfsburg domaćim porazom od Augsburga čime je praktički otpao iz borbe za Europu...

Hertha polako posustaje i sada je u nizu od četiri utakmice bez pobjede. Taj niz kompromitirao je dosadašnje dobre rezultate i borba za mjesto u Ligi prvaka polako se zakomplicirala. U ovom kolu doduše i nije imala neka velika nadanja, u Berlin je stigao minhenski Bayern koji je upisao pobjedu 2:0.

Guardiolina momčad tako je nastavila seriju pobjeda i dva boda dijele ju od obrane naslova prvaka Njemačke. Teško je za vjerovati da ga i neće osigurati, a to bi se moglo dogoditi već u sljedećem kolu kada na Allianz Arenu dolazi Borussia iz Mönchengladbacha.

U berlinskom dvoboju odluka je pala u drugom poluvremenu kada je Bayern iskoristio dvije prilike i stigao do pobjede. prvo je u 48. minuti Arturo Vidal lijepim udarcem s 20 metara zatresao mrežu i doveo svoju momčad u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Douglas Costa u 79. minuti još ljepšim pogotkom iskosa u suprotni kut.

Dortmundska Borussia gostovala je kod Stuttgarta koji nije osigurao ostanak u ligi. Gosti su slavili s 3:0, učvrstili drugu poziciju, a Stuttgart bi se mogao naći u još većim problemima ukoliko Niko Kovač s Eintrachtom dođe do pobjede u nedjelju protiv Mainza i smanji zaostatak na samo tri boda.

Borussia je u ovom susretu povela u 21. minuti preko Shinjija Kagawe koji je lakoćom zabio na dodavanje Henriha Mhitarjana, a mladi Christian Pulisic u završnici prvog dijela povisio je prednost dobrom reakcijom poslije odbijene lopte domaćeg vratara nakon pokušaja Mhitarjana.

Nakon što je sudjelovao kod prva dva gola, Armenac je bio strijelac u trećeg pogotka u 56. minuti čime je postavio konačnih 3:0.

Wolfsburg je u Ligi prvaka odigrao odličnu prvu utakmicu protiv Real Madrida, ali takav nastup ne ponavlja i u njemačkom prvenstvu. U posljednje vrijeme igra dosta neuvjerljivo, teško dolazi i do remija, a u ovom kolu upisao je novi poraz i to na domaćem terenu protiv Augsburga.

Već u prvoj minuti domaćin je bio u zaostatku, Finnbogason doveo je Augsburg u vodstvo i stavio Wolfsburg u probleme. Domaćin je krenuo u napad i pokušavao doći do poravnanja, ali nije išlo. Augsburg se obranio, a u 57. minuti preko Altintopa čak i poveo s 2:0.

Köln je ubilježio visoku 4:1 pobjedu protiv Darmstadta uz po dva gola Modestea i Rissea dok su Ingolstadt i Hannover remizirali 2:2. Ingolstadt je vodio 2:0 golovima Moralesa i Hartmanna, no Sakai i Kiyotake donijeli su gostima bod. Domaćin je punih 70 minuta igra s igračem manje zbog isključenja Bregeriea.