Ivan Detelić • nedjelja, 24.04.2016.

U posljednja dva susreta 31. kola Bundeslige Borussija Mönchengladbach je upisala domaću pobjedu protiv Hoffenheima, dok je Eintracht preokrenuo rezultat protiv Mainza i došao do tri boda mogućeg spasa...

Borussia Mönchengladbach - Hoffenheim 3:1

Domaćin hvata mjesto za europska natjecanja i u ovom susretu Hoffenheim je prekinuo svoj niz bez poraza dok se Borussija izvukla iz mini-krize. Početni pritisak Borussije rezultirao je pogotkom u sedmoj minuti utakmice kada je Jeremy Toljan klizećim startom ispred nadolazećih domaćih napadača skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Bolju predstavu domaćini su okrunili još jednom prije kraja poluvremena kada je Mahmoud Dahoud zabio za 2:0.

Hoffenheim je u 54. minuti ipak došao do smanjenja vodstva nakon pogreške domaće obrane, odnosno dobrog pritiska kojim su Kevin Volland i Andrej Kramarić prvo oduzeli loptu na 30-ak metara, a potom je Volland nesebično poslužio Kramarića koji je zabio iz blizine. Nada u preokret nije dugo trajala, jer već u 61. minuti Andre Hahn je zabio za novo povećanje vodstva. Domaći su relativno lagano do kraja utakmice kontrolirali situaciju na terenu i upisali tri boda.

Eintracht Frankfurt - Mainz 05 2:1

Nakon sporog starta u kojem je Eintracht imao blagu dominaciju, gosti su poveli iz prvog udarca u okvir vrata, fenomenalno je iz slobodnog udarca s 25 metara zabio Daniel Brosinski u 18. minuti utakmice. Momčad Nike Kovača ipak se brzo oporavila i nastavila s dobrom igrom te izjednačila u 28. minuti kada je Marco Russ pogodio s pet metara poslije situacije iz slobodnog udarca u kojoj su se bolje snašli domaći igrači.

Mainz je u poziciji za borbu za Ligu prvaka, dok se Eintracht bori za opstanak, tako da remi nije odgovarao niti jednoj momčadi, ali one su i dalje više bile koncentrirane na obranu vlastitog nego ugrožavanje protivničkog gola. Situacija na terenu je doduše bila vrlo nervozna i sudac se često morao oglašavati kao i pokazivati javne opomene. U završnici utakmice Kovačeva momčad je ipak nagrađena za dobru igru protiv momčadi s gornjeg dijela ljestvice. Anis Ben-Hatira, asistent kod prvog gola, pokušao je ubaciti s lijeve strane u 85. minuti, lopta se odbila od leđa gostujućeg braniča Stefana Bella i neobranjivo promijenila smjer te donijela veliko veselje na Eintracht-stadionu.

Ovom pobjedom momčad iz Frankfurta približila se Werderu na samo jedan bod za mjesto koje vodi u play-off za ostanak u ligi.