Hamburger SV
Hamburger SV 2:1 Werder Bremen
Werder Bremen

Branimir Korać • subota, 23.04.2016.

Vrlo važan dvoboj bio je ispred HSV-a i Werdera, a iz njega su igrači iz Hamburga izašli kao pobjednici. HSV je slavio s 2:1 i tako odmaknuo od opasne zone dok je Werder ostao na poziciji koja ne garantira ostanak u ligi...

Nastavljaju se teški dani za Werder. Kroz ono što je HSV prolazio posljednje dvije sezone, sada prolazi Werder kojem opasno visi prvoligaški status. Tri kola prije kraja prvenstva nalazi se u teškoj poziciji na mjestu koje vodi u kvalifikacije za ostanak. Da stvar bude još teža za Werder, Eintracht zaostaje tek četiri boda i ima utakmicu manje.

HSV je pak pobjegao na šest bodova prednosti ispred momčadi iz Bremena i izbjegao je onu nervozu i neizvjesnost kroz koju je prolazi posljednjih sezona.

Pierre-Michel Lasogga bio je čovjek odluke, postigao je oba pogotka i poveo svoju momčad do važne pobjede.

Počelo je sjajno za domaćina koji dolazi do vodstva već u petoj minuti. Nicolai Müller pobjegao je čuvaru i ubacio za Lasoggu koji bez problema zabija za 1:0.

Isti igrač po drugi put upisao se među strijelce u 32. minuti za uvjerljivo vodstvo na odmoru.

U burnom drugom dijelu Claudio Pizarro promašio je kazneni udarac u 57. minuti, dvije minute kasnije u igru je ušao Anthony Ujah koji u 65. minuti smanjuje na konačnih 2:1.