Lokomotiv Kuban izborio mjesto u Berlinu, nakon Real Madrida ispala i Barcelona

Branimir Korać • utorak, 26.04.2016.

Posljednji sudionik Final Foura Eurolige je Lokomotiv Kuban. U seriji protiv Barcelone Lokomotiv je bio bolji s 3-2 i pobjedom u posljednjoj utakmici 81:67 pridružio se moskovskom CSKA, Laboral Kutxi i Fenerbahčeu na završnom turniru u Berlinu...

Barcelona je svoju priliku za prolazak na završni turnir propustila u četvrtoj utakmici. Imala je vodstvo 2-1 u seriji, uspjela se u tom susretu vratiti iz minusa i izboriti produžetak, ali nije iskoristila tu psihološku prednost uoči zadnjih pet minuta i morala je ponovno u Rusiju. Ovdje je Lokomotiv bio bolji i slavio je s 81:67.

U Krasnodaru u netipičnoj atmosferi za ruske košarkaške prilike, Lokomotiv je odigrao možda i najbolju utakmicu sezone s obzirom na njezinu važnost i zasluženo je slavio. Barcelona je imala previše oscilacija, baš kao cijele sezone, te iako je uspjela nadoknaditi dvoznamenkasti zaostatak, nije uspjela zadržati tako visok ritam igre.

U svakom razdoblju susreta domaćin je imao nekog raspoloženog. Dobre faze igre imali su Delaney, Broekhoff te Singleton koji je briljirao u zadnjoj četvrtini i bio čovjek odluke.

Na poluvremenu Lokomotiv je vodio s 50:39, napad je funkcionirao, a to je kod Bartzokasove momčadi ključno. Međutim u drugom poluvremenu Barcelona je imala odgovor, uspjela je napraviti preokret i na početku posljednje dionice ubačajem Abrinesa povela je 64:59.

Tu kreće Singleton. Ubacuje dvije vezane trice, pokreće seriju 14:0 koja lomi utakmicu. Do kraja susreta Barcelona više nije imala nikakve šanse i domaćin je uspio dovršiti posao.

Delaney je susret završio sa 17 poena (4/7 za dva, 3/3 za tri) i šest asistencija, a Chris Singleton dodao je 16 poena (3/3 za dva, 2/4 za tri) i 12 skokova. Dontaye Draper za 16 minuta ubacio je dva poena (0/1 za tri) uz dva skoka.

Kod Barcelone Stratos Perperoglou ubacio je 13 poena (2/4 za dva, 3/5 za tri), a Juan Carlos Navarro dodao je 12 poena (1/5 za dva, 2/7 za tri). Ante Tomić za 24 minute ubacio je osam poena (3/4 za dva) i uhvatio osam skokova.