Branimir Korać • subota, 07.05.2016.

Odigrano je pretposljednje kolo Bundeslige nakon kojeg još uvijek nema odluke niti u borbi za europske pozicije, a niti u borbi za opstanak. Bayern je obranio naslov prvaka Njemačke pobjedom protiv Ingolstadta...

Porazom od Mainza na svom travnjaku, nogometaši Stuttgarta još su bliže ispadanju iz lige. Werder i Eintracht iz Frankfurta u posljednjem kolu igraju međusobno i taj susret trebao bi odlučiti tko će u kvalifikacije, a tko će ostati u ligi.

Eintracht pod vodstvom Nike Kovača bliži je ostanku nakon što je svladao dortmundsku Borussiju s 1:0. Borussia je već osigurala drugo mjesto, ali u Frankfurtu je dominirala i tražila bodove nadajući se da bi još mogla ostati u borbi za naslov prvaka.

Međutim i Eintracht je bio motiviran i trebao je bodove te je poveo već u 14. minuti pogotkom Aignera. Nakon toga više je čuvao prednost i uspio je u tome te ostao izvan zone ispadanja.

Već sam poraz Borussije za Bayern znači osvajanje novog naslova prvaka. Bavarci su prva momčad koja je četiri puta zaredom osvojila naslov prvaka, a potvrđen je pobjedom kod Ingolstadta 2:1.

Prste u tome najvećim dijelom imao je Robert Lewandowski koji je bio dvostruki strijelac, a jedini pogodak za Ingolstadt postigao je Hartmann.

Bayer Leverkusen već ranije je osigurao treće mjesto i kod Borussije u Mönchengladbachu igrao je tek za prestiž. Na kraju je poražen s 2:1 nakon što je vodio golom Čileanca Aranguiza.

Domaćin je uspio s dva pogotka Hahna doći do preokreta i na taj način posve se približiti završetku sezone na četvrtom mjestu. Inače, Bayer je ponovno pogađao vratnicu i to 26. put u sezoni čime je postavio novi bundesligaški rekord. Tin Jedvaj igrao je od 46. minute umjesto Kramera.

Mainz je slavio u gostima kod Stuttgarta 3:1 i u tom susretu također je viđen preokret. Domaćin je poveo ranim golom Gentnera, ali u nastavku susreta Malli, Cordoba i Onisiwo napravili su preokret.

Hertha je nastavila nizati poraze i novi domaći posrtaj protiv Darmstadta znači da nije uspjela zadržati korak s Borussijom Mönchengladbach koja drži posljednju poziciju za Ligu prvaka.

Protiv Darmstadta povela je u 14. minuti preko Daride, ali gosti su napravili preokret i golom Wagnera u 82. minuti stigli su do pobjede s kojom su osigurali ostanak.

Kramarićev Hoffenheim poražen je u Hannoveru 1:0 pogotkom Kiyotakea uz nastup hrvatskog igrača tijekom cijelog susreta.

• narada10808.05.2016. u 01:09
    ove zadnje utakmice začelja su pravi trileri, pog. kad igraju Werder i Eintracht. A crveno-crni su nakon 1:0 solidno odradili posao - sa formacijom 9-1 ;-). VFB je valjda ispao, već u Bremenu su izgledali dosta jalovi.