Mihaela Bradovski • subota, 14.05.2016.

Odigrano je posljednje kolo u Bundesligi nakon kojeg je jasnije tko ostaje, a tko napušta ligu. Hannoveru se pridružio Stuttgart koji će s njim u rang niže dok će Niko Kovač s Eintrachtom iz Frankfurta igrati u doigravanju za ostanak u ligi...

Bayern je na Allianz Areni proslavio naslov prvaka pobjedom protiv budućeg drugoligaša Hannovera 3:1. Bio je to dvoboj u kojem su obje momčadi igrale otvoreno i nizale prilike, a Bayern je svoje iskoristio.

Dvostruki strijelac bio je Mario Götze, jedan pogodak dodao je Robert Lewandowski, a 25 minuta prije kraja Sobiech je smanjio na konačnih 3:1. Inače, priliku na vratima dobio je i Sven Ulreich koji je u drugom dijelu zamijenio Manuela Neuera.

Izravni dvoboj u borbi za opstanak odigran je u Bremenu gdje je Werder s 1:0 svladao Eintracht iz Frankfurta kojeg vodi Niko Kovač.

Odluka je pala u 88. minuti susreta kada je iz blizine mrežu gostiju zatresao Djilobodji i tako osigurao Werderu ostanak u ligi, a Eintracht poslao u doigravanje za ostanak.

Borussia Mönchengladbach učvrstila je četvrto mjesto gostujućom pobjedom kod Darmstadta 2:0. Darmstadt je osigurao ostanak i njemu ovaj dvoboj nije imao poseban značaj. Strijelci za Borussiju bili su Hazard i Hahn.

HSV i Augsburg igrali su tek za prestiž, a gosti iz Hamburga odnijeli su pobjedu 3:1. Ivo Iličević nije konkurirao za nastup, a istaknuo se Michael Gregoritsch s dva pogotka dok je jedan dodao Nicolai Müller.

Još jedan dvoboj bez posebnog značaja odigran je u Dortmundu gdje su Borussia i Köln remizirali 2:2. Borussia završava sezonu na drugom mjestu dok Köln ostaje deveti. Modeste i Jojić donijeli su gostima preokret nakon što je Castro doveo Borussiju u vodstvo, a Reus je u 75. minuti postavio konačnih 2:2.

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta na oproštaju od Hoffenheima u kojem je bio na posudbi iz Leicestera. Hoffenheim je visoko poražen s 4:1 od Schalkea kojem su pobjedu donijeli Choupo-Moting, Huntelaar, Sane i autogolom Schar. Pogodak za Hoffenheim postigao je Uth.

Dario Krešić dobio je priliku na vratima Bayera, branio je u prvih 45 minuta u pobjedi protiv Ingolstadta 3:2. Kiessling, Kampl i Aranguiz pogodili su za Bayer.

• Obrisan korisnik15.05.2016. u 13:29
    Isto se može reći za HSV, pogotovo na ono kako su se izvukli prošle godine protiv Karlsruhea golom za produžetke u sudačkoj nadoknadi. Iako su ove godine malo ranije osigurali ostanak u ligi, otprilike jednako su svojim nastupima zadnjih godina zaslužili ispasti kao i Stuttgart.
  • Veni vidi vici15.05.2016. u 10:34
    nije baš lijepo veslit se tuđoj nesreći, ali mogu reć konačno da je Stittgart ispo, jer koliko se već sezona izvlače u zadnjim kolima bilo je i vrijeme da jednom ne uspiju