Zuerich osvojio švicarski kup nakon ispadanja u drugu ligu

HINA • ponedjeljak, 30.05.2016.

Švicarski nogometni klub Zuerich je nakon ispadanja u drugu ligu osvojio švicarski kup pobijedivši u finalu momčad Lugana sa 1-0 i tako si osigurao nastup u Europskoj ligi

Jedini gol na utakmici je zabio Senegalac Sangone Sarr u 41. minuti. Zuerich je švicarski kup osvojio deveti put, a u prvenstvu je završio na desetom mjestu i ispao u drugu ligu.

Prvenstvo je na devetom mjestu završio Lugana koji je u 36. kola sakupio bod više od Zuericha. Naslov prvaka je osvojio Basel

Ovo je već treći put u švicarskom prvenstvu da je Kup osvojila momčad koja nije u prvoj ligi, 2004. je to napravila momčad Wil, a 1992. Luzern.