EP 2016., skupina C, 3. kolo, 21.06.2016, 18:00 h, Parc des Princes, Pariz
Suci: Clement Turpin, Frederic Cano, Nicolas Danos (svi Francuska)
0:1(0:1) Njemačka
Mario Gomez 30'
Njemačka

Petar Jenjić • utorak, 21.06.2016.

Nogometaši Njemačke zaključili su grupnu fazu pobjedom nad Sjevernom Irskom s minimalnih 1:0. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Mario Gomez.

Kyle Lafferty
60'
21
Josh Magennis
70'
7
Niall McGinn
84'

Andre Schürrle
55'
7
Bastian Schweinsteiger
69'
4
Benedikt Höwedes
76'
Joachim Löw

Pravo je čudo kako Njemačka nije pobijedila s više pogodaka razlike. Sjeverne Irce težeg je poraza spasio odličan dan njihovog vratara Michaela McGoverna. Nijemci su tako zaključili grupnu fazu sa sedam bodova, kao i Poljska, dok su Sjeverni Irci ostali na tri boda.

U prvom poluvremenu mogli smo vidjeti potpunu njemačku dominaciju, uz gomilu prilika posebno Thomasa Mullera. Sjeverni Irci imali su tek poneki izlet prema golu Manuela Neuera uz tek jedan udarac u okvir gola.

Nastavak susreta ponudio je sličan nogomet, no s nešto manje njemačkih prilika. Momčad Joachima Lowa potpuno je kontrolirala posjed lopte te se utakmica najviše igrala na suparničkoj polovici.

Njemačka je bez ikakvih kalkulacija ušla u utakmicu te je željela pobjedu.Thomas Muller u 7. minuti izašao je jedan na jedan sa Michaelom McGovernom, međutim sjevernoirski vratar je obranio. Tri minute kasnije još dvije prilike za Njemačku i to preko Mesuta Ozila i Maria Gotzea, ali je McGovern ponovno bio na mjestu i spriječio postizanje pogotka.

Ponovno je Muller bio u prilici u 20. minuti no pucao je malo pored gola. Igrač je Bayerna bio u prilici sedam minuta kasnije, al je udarac glavom odsjeo na stativi. Njemačka je reprezentacija bolju igru okrunila pogotkom u 30. minuti, a strijelac je bio Mario Gomez.

Kad ti ne ide, ne ide ti. Tako možemo opisati prvo poluvrijeme Thomasa Mullera koji je još jednom bio u prilici četiri minute kasnije, ali je pogodio gredu.

Početkom nastavka Gotze je bio u stopostotnoj šansi, ali sjajni McGovern opet je bio na pravom mjestu. Sami Khedira pokušao je s ruba kaznenog prostora u 59. minuti, no opet je sjevernoirski vratar bio na pravom mjestu.

Sve do 82. minute velikih prilika nije bilo, a tada je McGovern obranio Gomezov udarac glavom i odbio loptu u korner. Do kraja susreta većih prilika nije bilo.