Vinkovčani bez novog naslova u Ruščici

Davor Mikulić • ponedjeljak, 04.07.2016.

Tijekom vikenda koji je za nama u Ruščici je odigran tradicionalni međunarodni memorijalni Turnir Zvonko Mikolčević. Naslov pobjednika ove godine odnio je Metalleghi...

Iza nas je već 25. po redu međunarodni memorijalni turnir koji se u spomen na prvog poginulog branitelja s područja Brodsko-Posavske županije igra u Ruščici. Cibalia nije uspjela obraniti naslov i po 11. put osvojiti prvo mjesto jer je poražena već u polufinalnom dvoboju u kojem je bolji bio Vitez. Finale nije uspio izboriti niti Olimpic iz Sarajeva od kojeg je bolji bio Metalleghi iz Jajca.

Vinkovčani su na odmor otišli s početnim rezultatom nakon što su mreže mirovale, ali u nastavku je Vitezu bilo dovoljno samo pet minuta da u periodu između 50. I 55. Minute postignu dva pogotka te postave konačan rezultat.

Isti su zaostatak imali igrači Cibalije i u susretu za treće mjesto kada je protivnik bio Olipmic, ali ovog puta nakon što su na samom početku susreta primili dva pogotka u periodu od pet minuta. Ipak, početkom nastavka kapetan Frane Vitaić smanjuje s bijele točke, da bi potom 2:2 postavio Sandro Ugrina. Pobjednika je odlučilo izvođenje udaraca s bijele točke u kojem je novi hrvatski prvoligaš bio sretniji.

Finalni susret također su odlučili jedanaesterci, ali tek nakon čak trinaest serija. Konačnim rezultatom 11:10 uspješniji je bio Metalleghi iz Jajca.

Najbolji igrač turnira bio je Nebojša Popović (Metalleghi), najbolji strijelac Kenan Karađuz (Metalleghi), a najbolji vratar Ivan Tirić(Vitez).

Polufinalni dvoboj protiv Viteza od prve je minute započeo i Ivan Prskalo, bivši igrač Hajduka koji je već odradio dio priprema s Cibalijom u Međugorju, nakon čega se uputio u Njemačku, odnosno Aalen, gdje se pokušao nametnuti tamošnjem trećeligašu. Ipak se čini kako će naredne sezone nositi nebeskoplavi dres.