Novi poraz Hrvatske na Europskom prvenstvu do 19 godina

Nikola Raič • petak, 15.07.2016.

Nakon slabog otvaranja protiv Nizozemske, Hrvatska nije pronašla lijek ni za Francuze koji odnose laganu pobjedu…

Nakon lošeg otvaranja u susretu protiv Nizozemske, Hrvatska je tražila iskupljenje protiv Francuske, ali ništa dobroga nismo vidjeli ni u ovom nastupu “Mini vatrenih”.. Mladi Francuzi slavili su s 2:0 i protiv Nizozemske će tražiti prolazak u drugi krug natjecanja. Hrvatskoj još preostaje utakmica s Englezima koji imaju svih šest bodova iz prva dva nastupa.

Unatoč terenskoj nadmoći u prvom dijelu susreta, Hrvatska nije uspjela doći do pogotka koji bi usmjerio utakmicu u pozitivnom smjer u za izabranike Ferda Milina. Zato su, s druge strane, Francuzi iskoristili svoju najbolju priliku te se na odmor otišlo s 1:0 za Francusku. Strijelac za momčad Francuske bio je Augustin u 37. minuti susreta, ulogu asistenta odradio je Blas..

U drugom dijelu gledali smo istu priču kao i na otvaranju utakmice. Jedina razlika je bila što Hrvatska nije uspjela ni uputiti udarac u okvir vrata. Ono što je igrala Hrvatska, definicija je jalove inicijative.

Francuzi su se i dalje vrlo lako i kompaktno branili, a do potvrde pobjede došli su u 20 minuta prije kraja susreta kada je Letičinu mrežu zatresao Mbappe na asistenciju Diopa.

Do kraja susreta Hrvatska nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti Francuzima i dovesti njihovu laganu pobjedu u pitanje.

• litleben16.07.2016. u 07:16
    Razumijem potez Hajduka, kojima je Vlašić neophodan, ali Dinamo može i mora ove kvalifikacije proći bez svojih U reprezentativaca. Još mi je čudnije, jer će kod Cice biti na klupi (ne svi), a na EP bi bili u izlogu.
    litleben
  • Tko Gdje16.07.2016. u 01:48
    Jadni smo ti. Kakav nam je savez takvi su i rezultati.
    Tko Gdje
  • Obrisan korisnik15.07.2016. u 21:37
    Neozbiljan pristup igrača, improvizacije i nejasan plan igre, neodlučan i na momente izgubljen trener koji je birao polivalentne igrače umjesto onih najboljih, igrači koji nisu smjeli igrati poput Kalaice jer nisu htjeli potpisati građanski ugovor, polovica najboljih koja nije niti došla na turnir... [više na forumu]