MAXtv Prva liga, 1. kolo, 17.07.2016, 19:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Igor Pajač, Vedran Đurak, Davor Kožarec
Ivan Fiolić 17'
Lokomotiva

Pobjedom protiv Lokomotive Dinamo krenuo u obranu naslova prvaka

Iz Maksimira:Ante Dubravac • nedjelja, 17.07.2016.

U prvom kolu nove sezone Hrvatske nogometne lige aktualni prvak Dinamo na Maksimiru je dočekao Lokomotivu. Iako su gosti došli do ranog vodstva, Dinamo je s dva pogotka Hodžića te jednim Soudanija došao do zaslužene pobijede.

Nakon što u prošloj sezoni osvojili dvostruku krunu nogometaši Dinama su protiv Lokomotive otvorili novu sezonu i krenuli u lov na 12. uzastopni naslov prvaka. Iako se posljednjih dana puno pričalo o odlasku Marka Pjace iz Maksimira stvari za sada još uvijek nisu privedene kraju pa je Pjaca od prve minute zauzeo svoje mjesto u momčadi. Glavna promjena u odnosu na prošlu sezonu dogodila se na klupi Modrih gdje je umjesto Zorana Mamića trenersku palicu preuzeo Zlatko Kranjčar.

Kako se moglo i očekivati od prve minute Dinamo je preuzeo kontrolu i počeo prijetiti prvo preko Soudanija, a nešto kasnije i pokušajem iz daljine mladog Benkovića. Ipak iz prvog ozbiljnijeg napada gosti dolaze u vodstvo. Igrala se 16. minuta kada je Doležal povratnom loptom pronašao Fiolića koji lijevom nogom pogađa za 1:0.

Dinamo je nastavio s dominacijom međutim sve do 29. minute nije bilo većih opasnosti za gostujućeg vratara Filipovića, a tada je Sosa uputio jedan centaršut koji Soudani spretno primiruje i neobranjivo pogađa za 1:1.

Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk u prvom poluvremenu Dinamo je došao do preokreta. Hodžić se izborio za jednu loptu u gostujućem šesnaestercu, oslobodio se pratnje i pogodio donji lijevi kut za miran odlazak na odmor.

Nakon pet minuta igre u nastavku opasno je centrirao Fiolić, međutim lopta je bila malo previsoka za sve njegove suigrače. U 54. minuti domaćini su došli do novog pogotka. Stojanovićev centaršut i nije bio previše opasan, ali domaća obrana loše reagira što koristi Hodžić koji glavom pogađa prazan gol.

U trenucima kada je iz igre izašao ozlijeđeni Ćorić umjesto kojeg je ušao Rog veliku priliku za goste propustio je Marić čiji udarac iz blizine brani Ježina. Nastavak susreta protekao je u laganom tempu gdje je Dinamo imao loptu u svojim nogama, ali s mislim okrenutim prema Vardaru dok su gosti uglavnom pokušavali iz brzih kontranapada.

Priliku da se upiše u listu strijelaca imao je Fernandes koji se u razmaku od nekoliko minuta dva puta našao u odličnim prilikama, ali oba puta ga je zaustavila vratnica.

U idućem kolu Dinamo gostuje u Splitu kod Hajduka dok Lokomotiva dočekuje Split.

• Obrisan korisnik18.07.2016. u 15:07
    Mlataraju oni koji nisu jučer gledali utakmicu.Moglo je završiti 8:3 i to bez ikakvog namještanja.Lokomotiva je igrala dobro ali Dinamo je bolji i baš me zanima kada pobjede u Splitu šta će onda pisati! Vjerovatno če biti na tapeti suci kao i obično.Počelo je prvenstvo i počeli su plačimački i tako... [više na forumu]
  • vjesu18.07.2016. u 14:33
    Naravno da nasa liga nije uzorna u puno stvari pa i ova situacija sa Dinamom i Lokomotivom je u najmanju ruku upitna. Ali evo, ja citav svoj zivot igram nogomet i ne zelim izgubit od svog brata a kamoli od konkurenta. Zelim reci da ja ne vjerujem da igraci Lokomotive ne daju svoj maksimum da... [više na forumu]
    vjesu
  • Šaljivac18.07.2016. u 13:17
    Dinamo je bolji,999 bodova prednosti la,la,la...U normalnim zemljama to se rješava ovako:Imaš utrku na 100 metara. Natječu se Usain Bolt i sedam kilavih baba. Bolt bude prvi sa 8.5 sekundi i svjetskim rekordom. Druga bude kilava baba sa 15 minuta. Treća sa 45 minuta. Otkriju da je Bolt uzima... [više na forumu]
    Šaljivac
  • qvestor18.07.2016. u 11:15
    da Dinamo je bolji ali o drugim stvarima treba govorit jer ovakav HNL nema veze s objektivnošću i poštenim natjecanjem u Španjolskoj postoji Barcelona 2 i postoji Castilla što je Real Madrid 2 i oni igraju u drugoj španjolskoj ligi, Vitese je podružnica Chelsea i igra u Nizozemskoj, u premiershipu... [više na forumu]