Europska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 28.07.2016, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Harald Lechner, Andreas Heidenreich, Maximilian Kolbitsch (Austrija)
Lokomotiva
Lokomotiva
0:0(0:0) Vorskla Poltava
Vorskla Poltava

Lokomotiva i Vorskla bez pogodaka u prvom susretu u Maksimiru

Nikola Raič • četvrtak, 28.07.2016.

U drugom dijelu hrvatsko-ukrajinskog dvoboja u trećem pretkolu Europske lige, Lokomotiva i Vorskla odigrali su bez pogodaka...

Jurij Kolomoec
56'
11
Mladen Bartulović
66'
23
Vadim Sapai
72'
Vasil Sačko

U povratku Tomislava Ivkovića na klupu “Lokosa”, druga momčad grada Zagreba ostvarila je solidan rezultat u povijesnom nastupu u trećem pretkolu Europa lige protiv favoriziranih gostiju iz Ukrajine.

Prvi dio susreta gledali smo suzdržan nogomet s obje strane, a najmanje su u tome mogli uživati gledatelji. No, domaćini sigurno zadovoljni odlaze na odmor s 0:0.

Kako smo spomenuli, pogodaka nije bilo, ali ni pravih prilika. Obje momčadi stajale su vrlo dobro, čvrsto i sigurno na terenu te su bez većih problema sprječavale sve pokušaje suparnika. Najopasnije po vrata Lokomotive moglo je biti u 18. minuti kada je Bartolec loše vratio do Zagorca, ali se vratar domaćina dobro snašao i otklonio opasnost po svoja vrata.

U samoj završnici prvog dijela, mogla je Lokomotiva i do vodstva nakon pokušaja Grezde, ali je njegov pokušaj s gol linije očistio Diatiatijev.

U nastavku susreta gledali smo još siromašniju utakmicu. Punih pola sata bez ijedne prilike s bilo koje strane rezultat su minimalnog rizika obje momčadi.

Ni rasplet susreta nije ponudio uzbuđenja te ćemo odgovor na pitanje o prolasku u posljednje pretkolo Europa lige saznati tek u uzvratu.