Europska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 28.07.2016, 19:30 h, Istanbul, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu
Suci: Svein-Erik Edvartsen, Magnus Lundberg, Jan Erik Engan (Norveška)
Basaksehir
Basaksehir
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Dobri Riječani neporaženi u Istanbulu

Branimir Korać • četvrtak, 28.07.2016.

I treći hrvatski predstavnik u Europskoj ligi u igri je za prolazak u četvrto pretkolo. Rijeka je također ostala neporažena i to na gostovanju u Istanbulu kod Basaksehira s kojim je odigrala bez pogodaka...

Mossoro
59'
17
Cengiz Under
76'
99
Sokol Cikalleshi
85'
Abdullah Avci
7
(do 80')
29
(do 86')
Matjaž Kek

Nakon što su Turci posljednjih dana pokazivali i dozu bahatosti uvjereni kako Rijeka nema šanse, hrvatski predstavnik pokazao je da turska računica nije bila dobra. Rijeka je u Istanbulu odigrala dobru utakmicu, umrtvila je domaćina i na kraju odnosi remi bez pogodaka iako je mogla i do pobjede.

Basaksehir ima u svojim redovima nekoliko zvučnih imena, međutim nije ničim oduševio i jasno je da Riječani mogu igrati s ovim protivnikom te da imaju dobre šanse za prolaz. Na Rujevici će svakako morati biti oprezni, Turci mogu biti vrlo neugodni ukoliko im se ostavi dosta prostora u kontranapadu stoga nas i u Rijeci vjerojatno očekuje teška šahovska bitka do posljednjeg trenutka.

Riječani su dobro ušli u ovu utakmicu i nisu se povukli te su prvi prijetili. Međutim ti rani pokušaji nisu bili opasni, a domaćinu je trebalo 20-ak minuta da i on pokaže nešto prema naprijed.

Najčešći pokušaji Basaksehira u toj ranoj fazi bili su iz prekida, ali nije bilo prave opasnosti za Prskala.

U 29. minuti prva ozbiljna prijetnja i to pred golom domaćina. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, glavom je pucao Vešović, ali Babacan Volkan brani njegov pokušaj.

Do kraja prvog dijela nije bilo nekih velikih opasnosti i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nije se dugo čekalo na pravu prijetnju Rijeke u drugom poluvremenu. Nakon deset minuta igre Gavranović je sjajno proigrao Tomasova koji dolazi sam pred turskog vratara, ali ovaj odlično reagira i sprječava pogodak.

Na drugoj strani najčešće je prijetio Edin Višća, ali niti on nije mogao do pogotka, a u samoj završnici domaćin je umalo došao do pobjede.

Prvo je Višća pokušao iznenaditi Prskala, no nije bio dovoljno jak udarac, a onda u trećoj minuti sudačke nadoknade igrač s klupe Cengiz Under došao je sam pred Prskala, ali riječki vratar odlično brani njegov pokušaj.

Ostalo je 0:0, Rijeka može biti zadovoljna iako je daleko od gotovog posla. Jedan gol Turaka na Rujevici znači da Rijeku remi ne vodi dalje.

• Obrisan korisnik28.07.2016. u 22:43
    Bravo sportnet.Za razliku od indexa ovo već liči na to da hrvatski portal prati nastup hrvatskog kluba u Europi.
  • msc28.07.2016. u 22:29
    ovi 0:0 je neugodan rezultat skroz, jer da bi prošao dalje doma moraš pobijediti bilo kako,makar to bilo i na penale