MAXtv Prva liga, 3. kolo, 30.07.2016, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1100

Branimir Korać • subota, 30.07.2016.

Cibalia i Inter u Vinkovcima su krenuli po prve ovosezonske bodove, a na kraju su remizirali 3:3. Vrlo zanimljiv dvoboj pun uzbuđenja i preokreta na kraju je završen bez pobjednika...

Marko Dabro
46'
2
Matej Karačić
62'
8
Ivan Prskalo
77'
Tomislav Hanžek
39'
20
Khaled Mesfin
76'
27
Zoran Danoski
90'+2'
Samir Toplak

Nakon što su Dinamo i Slaven Belupo u drami remizirali 1:1, uzbuđenja nije nedostajalo niti u drugom susretu trećeg kola. Cibalia je u Vinkovcima ugostila Inter, a susret je okončan rezultatom 3:3.

Vinkovčanima su dva pogotka postigli igrači koji su donedavno nastupali u dresu Cibalije, ali u završnici susreta lijepim golom iz slobodnog udarca Cibalia je došla do boda.

Već u prvom poluvremenu viđena su četiri pogotka, po dva na svakoj strani. U sedmoj minuti Inter je poveo kada je Čeliković ubacio, a Jakov Filipović glavom zabio za vodstvo.

Slična situacija šest minuta kasnije, ponovno ubačaj u 16 metara i pogodak glavom, ovaj put bila je to suradnje Šare i Ugrine, a potonji je poravnao na 1:1.

Cibalia je uspjela doći i do preokreta zahvaljujući pogotku Edija Baše u 34. minuti, no na odmor se ipak otišlo s poravnatih 2:2 kada je ponovno Čeliković bio asistent, a ovaj put Brlečić zabio pogodak.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na novo vodstvo Zaprešićana. Čelikovićev treći odličan ubačaj ovaj put koristi Jakov Puljić za novi preokret, ali da barem bod ostane u Vinkovcima pobrinuo se Frane Vitaić lijepim golom iz slobodnog udarca u 85. minuti. Prije toga gosti su pogodili gredu i propustili priliku povećati vodstvo.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je 3:3.