MAXtv Prva liga, 4. kolo, 06.08.2016, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 3264

Davor Mikulić • subota, 06.08.2016.

Aktualni hrvatski prvak iz Vinkovaca je odnio sva tri boda. Vodstvo je gostima već u 18. minuti donio Soudani, a svaku nadu Vinkovčana otklonio je Frane Vitaić koji je nespretno pogodio mrežu svog vratara...

Marko Dabro
56'
10
Marko Pervan
82'
8
Ivan Prskalo
89'
Zlatko Kranjčar

Bez većih problema Dinamo je odradio gostovanje u Vinkovcima. Cibalia se i četvrtu utakmicu ove sezone našla u rezultatskom zaostatku već u ranoj fazi, što se kasnije pokazalo preteškim zadatkom. Gosti su već uoči odlaska na predah riješili pitanje pobjede.

Momčad Stanka Mršića agresivno je krenula u susret i u početnim minutama činilo se da bi večerašnja priča mogla biti nešto drugačija nego u prethodna tri kola ove sezone. Na prvo veće uzbuđenje pred domaćim vratima čekalo se do devete minute kada ubačaj s lijeve strane upućen Sigaliju u posljednjim trenucima izbacuje Ivan Zgrablić. Druga prigoda rezultirala je vodstvom gostiju za koje pogađa Soudani. Marko Rog je nakon jedne duže akcije s lijeve strane pokušao poslati loptu u domaći peterac, no privremenu opasnost otklanja Jure Jerbić. Lopta dolazi samo do Ćorića koji se ne uspjeva izboriti za udarac, ali zato odlično pronalazi Soudanija koji iz okreta pogađa mrežu Mladena Matkovića.

Prvu prigodu Cibalia je dočekala tek u 27. minuti utakmice, no Tomaševićev pokušaj ne ugrožava vratara Eduarda. Malo su se tada oslobodili domaći igrači koji su dobili nešto više prostora pa je nakon tri minute prijetio i Edi Baša. U 37. minuti je domaći kapetan Frane Vitaić izveo slobodni udarac s lijeve strane, a Zgrabliću malo nedostaje da u posljednjem trenutku lopti promijeni putanju i prevari gostujućeg vratara.

Četiri minute prije odlaska na predah, vjerojatno u najgore vrijeme za Cibaliju, gosti dolaze i do drugog pogotka te praktički već rješavaju pitanje pobjednika ovog susreta. Na njegovu žalost, u želji izbaci loptu, vlastitu mrežu glavom je pogodio Frane Vitaić.

Gosti su prvi zaprijetili i u nastavku susreta. Slobodan udarac izveo je Benković, a dalekometni pokušaj završava tek u rukama domaćeg vratara. Dinamo je u tim trenucima imao rezultat i igrao mirno, čekajući novu priliku koja se ukazala već u 54. minuti. Hodžić je krenuo sam prema vratima Matkovića, no umjesto da napad završi novim gostujućim pogotkom, pokušava uposliti Soudanija, a sve stižu domaći stoperi i otklanjaju opasnost. Isti je igrač u gotovo istoj situaciji bio i u 58. minuti nakon što ga je uposlio Stojanović, ali ponovno predugo čeka i ovog puta njegov prizemni udarac brani Matković.

Tek u 69. minuti prvu je priliku za domaći sastav u nastavku imao Edi Baša. Neugodan udarac s vrha kaznenog prostora uspio je zaustaviti gostujući vratar, kao i popravni pokušaj Ugrine nakon kojeg je signalizirana nedozvoljena pozicija. U 70. minuti je domaćin izveo udarac iz kuta, a Zgrablićev pokušaj glavom još jednom sjajno brani Eduardo koji ne dopušta smanjenje vodstva.

Bilo je to kratko razdoblje u kojem je domaćin bio nešto opasniji i pokušavao doći do eventualnog pogotka, no svi pokušaji bili su neuspješni. Kako se bližio kraj, bilo je sve jasnije da Dinamo ne može ispustiti svoju prednost koja je na kraju rezultirala i zasluženom pobjedom koja je možda mogla biti i uvjerljivija, ali u sudačkoj nadoknadi greda se ispriječila i Marku Rogu.