MAXtv Prva liga, 4. kolo, 07.08.2016, 19:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 656

Branimir Korać • nedjelja, 07.08.2016.

U susretu četvrtog kola MAXtv Prve lige Rijeka je uzela samo bod u Zaprešiću gdje je do 90. minute na semaforu stajalo 0:0, zatim je Gavranović doveo Riječane u vodstvo, a odmah zatim Puljić iz kaznenog udarca donio bod domaćinu...

Tomislav Hanžek
61'
27
Zoran Danoski
68'
20
Khaled Mesfin
71'
Samir Toplak
29
(do 80')
10
(do 61')

Matjaž Kek

Dinamična utakmica u Zaprešiću donijela je pravu dramu u završnici koja je okončana podjelom bodova. Na pogotke se čekalo punih 90 minuta, onda su zabili Riječani, ali odmah odgovorili domaćini.

Rijeka je u ovaj susret ušla nakon šoka i ispadanja od Basaksehira, tražila se pobjeda koja bi vratila momčadi samopouzdanje i podigla je u kratkom roku, ali Inter je ipak izvukao remi.

Odlično su gosti krenuli u utakmicu i od prve minute nizali su prilike pred vratima Čovića. Frcalo je sa svih strana, a najbliže pogotku Rijeka je došla u 15. minuti kada je Mišić proigrao Ristovskog, a ovaj zatresao gredu.

U 27. minuti još bolja prilika. Komorski je srušio u 16 metara Gavranovića, dosuđen je kazneni udarac, ali Čović brani Gavranovićev pokušaj.

Domaćin je tek u drugom dijelu počeo ozbiljnije prijetiti i u 54. minuti u dobroj poziciji bio je Ottochian, ali njegov udarac nije bio precizan.

Nastavili su Riječani pritiskati odmah nakon toga, tražili su prvi pogodak, ali pokušaji Gavranovića i Bezjaka nisu pronalazili cilj.

U zadnjih deset minuta umalo kazna za promašaje. U 85. minuti Kolar je pobjegao obrani gostiju, ali Prskalo spašava u zadnji trenutak.

Kada se činilo da će susret završiti bez pogodaka, Rijeka dolazi do vodstva. Maleš je ubacio u kazneni prostor, glavom je pucao Gavranović i pogodio za vodstvo.

Međutim već u sljedećoj minuti Martić ruši u 16 metara Danoskog, domaćin dobiva kazneni udarac koji Jakov Puljić realizira za konačnih 1:1.