MAXtv Prva liga, 2. kolo, 10.08.2016, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 29.109

Niko Rukavina • srijeda, 10.08.2016.

U zaostaloj utakmici 2. kola 1.HNL, Dinamo je u Vječitom derbiju razbio Hajduk na Poljudu s velikih 4:0. Po dva pogotka za Modre zabili su Junior Fernandes i najbolji igrač utakmice, Marko Rog.

Iako je Dinamo u utakmicu ušao bez ozlijeđenih Domagoja Antolića, Josipa Pivarića, Paula Machada i Armina Hodžića nadigrao je i razbio Hajduk na ispunjenom Poljudu i upisao najveću gostujuću pobjedu u Vječitom derbiju u HNL-u.

Prvi dio bio je izjednačen, no u posljednjoj minuti Dinamo je došao do vodstva, a u razdoblju od 57. do 67. Dinamovci su Hajduku utrpali još tri gola i došli do velike pobjede koja ih je gurnula na prvo mjesto ljestvice.

U prvom dijelu igralo se ravnopravno, žustro i agresivno, ali je poluvrijeme bilo siromašno prigodama. Jedinu pravu šansu u prvih 45 minuta Hajduk je imao u 17. kada je Nikola Vlašić centrirao, Ahmed Said se našao sam pred Eduardom, ali je glavom pucao kraj gola.

Hajduk je nošen publikom u prvom dijelu djelovao malo konkretnije, no Dinamo je čvrsto stajao u obrani i u posljednjoj minuti poluvremena došao do vodstva preko svojeg najboljeg pojedinca, Marka Roga.

Dinamovci su odigrali jako lijepu akciju, El Arabi Soudani, Ante Ćorić i Rog u tri su poteza izbacili Hajdukovu obranu, a potonji je matirao Lovre Kalinića za vodstvo svoje momčadi.

Marijan Pušnik je na poluvremenu umjesto Zorana Nižića ubacio Adriana Ismailija koji je odmah na početku nastavka proigrao Tomu Bašića koji iz blizine promašuje veliku šansu za domaćine.

Utakmica se potom malo primirila, sve do 57. kada je Dinamo došao do drugog pogotka. Soudani je sjajno prošao po desnoj strani, prizemnom loptom uposlio Juniora Fernandesa koji je postavio nogu i udvostručio prednost Modrih.

Tri minute kasnije Dinamo je definitivno riješio pitanje pobjednika. Rog je izveo slobodni udarac i pogodio Kalinićev kut za velikih 3:0 Zagrepčana. Dinamo je potopio vječite rivale deset minuta kasnije. Fernandes je u solo-prodoru prošao po lijevoj strani i iz blizine matirao Kalinića za konačnih 4:0.

Do kraja utakmice Dinamo je mogao doći i do petog pogoda i najveće pobjede nad Hajdukom na Poljudu u povijesti. Soudani se sjurio sa svoje polovice sam prema Kaliniću, ali je pucao kraj gola iako je mogao asistirati usamljenom Rogu koji je pred sobom imao praznu mrežu.

U sljedećem kolu Dinamo dočekuje Inter na Maksimiru, a Hajduk gostuje na Gradskom vrtu kod Osijeka.

• Obrisan korisnik11.08.2016. u 19:41
    Ovo nisam očekivao, hajduk je 3 pobjede u hnl ostvario protiv, po meni, 3 najveća kandidata za ispadanje, ali ni dinamo se nije dosad proslavio. Treba se sad okrenut evropi, da sljedeće godine imamo dva kluba u lp.
  • Obrisan korisnik11.08.2016. u 19:05
    @Aurelio65 potpisujem!
  • Obrisan korisnik11.08.2016. u 10:10
    Bio je to samo jos jedan dokaz da iako je rijec o derbiju Dinamo i Hajduk vec odavno ne idu u istu recenicu.To mozda nije dobro za hrvatski nogomet, ali je pravi odgovor svim mrziteljima koliko ih god ima.Umjesto da pohvale manire kluba koji se niti 'u dobr uznosi niti u zlu ponizuje' ovi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.08.2016. u 00:25
    Mislim da je bilo pitanje dana kada će Hajduk puknuti i desilo se sada... Niz utakmica bez poraza u kojima je u nekima bilo podosta sreće (Iasi 2x golovi u zadnjim minutama, Split slomljen u zadnjoj minuti)...Pritom igra ništa posebno osim protiv Oleksandrije i Istre (a ti ruku na srce nisu ništa... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.08.2016. u 23:37
    Točno sam znao tko će se javiti nakon ovog više nego zasluženog poraza i početi pisati o nekakvom navijačkom primjeru jer nitko osim Torcide niti zna niti može navijati!Sramotno je da oni jadni klinci i oni stranci koji gledaju što da rade stoje pred tribinom i čekaju momenat kada da zbrišu u... [više na forumu]