MAXtv Prva liga, 5. kolo, 13.08.2016, 21:00 h, Rujevica, gledatelja: 3022
Suci: Damir Batinić, Tomislav Petrović, Kruno Šarić
Matej Mitrović 11'
1:0 Lokomotiva
Lokomotiva

Petar Jenjić • subota, 13.08.2016.

Nogometaši Rijeke svladali su na Rujevici Lokomotivu s minimalnih 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Matej Mitrović.

Ni peta nije bila sreća za nogometaše Lokomotive, koji i dalje čekaju na prvu pobjedu u novoj sezoni. S druge se strane Rijeka nakon, za njih, razočaravajućeg remija u Zaprešiću vratila na pobjednički kolosijek.

Prvu su priliku na utakmici imali gosti u trećoj minuti. Odigrali su brzu kontru, međutim Bartolec nije najbolje reagirao i poslao je loptu pored gola.

Na pogodak domaći navijači nisu morali dugo čekati. U 10. je minuti nakon jednog kornera Mitrović bio najviši u skoku te glavom matirao vratara Zagorca za 1:0. Domaćini su igrali bolje te su bili u potrazi za novim golom.

Najizgledniju je priliku propustio Bezjak desetak minuta prije odlaska na odmor. Lijepo ga je proigrao Vešović, a ovaj se našao sam pred Zagorcem. Međutim vratar je Lokomotive izašao kao pobjednik.

Na otvaranju je nastavka Vešović upropastio odličnu priliku kada se sjurio u šesnaesterac, no izgubio je kontrolu nad loptom. Rijeka je kontrolirala utakmicu, a gosti nisu uspijevali stvoriti izgledniju priliku, sve do 83. minute. Majstorović je pucao s desetak metara udaljenosti, međutim udarac mu je završio na gredi. U nastavku se akcije lopta odbila do Bočkaja, čiji je udarac blokiran.

Do kraja je susreta još jednom pokušala Rijeka, ali udarac Čanađije s dvadesetak metara otišao je pored gola.