MAXtv Prva liga, 5. kolo, 14.08.2016, 21:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 6613

Petar Jenjić • nedjelja, 14.08.2016.

Nogometaši Osijeka i Hajduka remizirali su rezultatom 1:1 u Gradskom vrtu. Goste je u vodstvo doveo Erceg u 12. minuti, a sedam je minuta kasnije Osijek izjednačio preko Ejupija...

Nakon visokog poraza u derbiju pred nogometašima su Hajduka bili vrlo važni dvoboji koji će im odrediti smjer sezone. Prije odlaska u Izrael na prvi dvoboj 4. pretkola protiv Maccabija, Splićani su išli na vrlo teško gostovanje u Gradski vrt protiv jako dobrog Osijeka.

Osječani su imali početnu inicijativu, no do pogotka je prvo došao Hajduk. Gosti su odigrali kontru, Memolla je nabacio u kazneni prostor, a Said je loptu spustio glavom za Ercega koji poentira za 0:1.

U 19. minuti odlučniji su domaćini došli do izjednačenja. Barišić je ubacio u kazneni prostor, Kalinić je loše reagirao i sudario se sa Vojnovićem. Lopta je došla do Ejupija koji neometano posprema loptu u mrežu. Gosti su tražili prekršaj, međutim Mlakar se nije oglasio.

Opasno je živio Hajduk u narednim minutama, domaćin je išao po drugi pogodak. Pokušao je Boban u 26. minuti, no lopta je otišla pored gola. Zatim je Ejupi prošao po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac. Lopta je prošla pokraj Kalinića, a Boban je iz vrlo lošeg kuta pokušao zabiti, no lopta je od stative otišla u gol-aut.

Još su jednom do kraja poluvremena pokušali Splićani. Tudor je nabacio s desne strane, a Said je glavom pucao malo pored gola.

U nastavku nije bilo toliko prigoda. Kalinić je u dva navrata morao izlaziti iz kaznenog prostora i očistiti moguće prilike Osječana. U 64. minuti za Hajduk je pokušao Erceg s dvadeseta metara, no bez opasnosti za Mikulića

Hajduk je imao dosta problema sa obrambenim skokom i prekidima Osijeka. U 73. su minuti imali dvije lijepe prilike.Prvo je Vojnovićev udarac netko iz obrane Hajduka skrenuo u korner. Oštru loptu na pet metara nitko nije dirao, Barišić je bio najbliže no nije je uspio zahvatiti.

Ponovno je vrlo raspoloženi Ejupi bio u prilici u 83. minuti. Matas je ubacio, a igrač je Osijeka bio najviši u skoku, no lopta je otišla malo povrh grede. Još su jednom do kraja susreta pokušali gosti preko Maganta i domaćini preko Matasa, no bez uspjeha.

• Obrisan korisnik16.08.2016. u 07:43
    Mislim da mi Hajdukovci možemo biti zadovoljni bodom...Osijek je imao premoć veći dio utakmice i bez obzira na to je li u sudaru Vojnovića i Kalinića bio faul ili ne, treba biti realan i reći da je Osijek i pobijedio, ne bi bilo nezasluženo... Od ispodprosjene ekipe prošle godine, Osijek je stasao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.08.2016. u 10:08
    Čestitke Hajduku i Osijeku na podjeli bodova.dakle sportnet sjeverna koreja, od kad se ne smije reći ukralo pokralo da se ne prepravlja od moderatora? još bi shvatio da se obrisao komentar, ali napisati nešto kao da sam ja je krajnje bezobrazno.jel to nešto prosto? ili je samo u pitanju to što je... [više na forumu]