Red Bull Salzburg slavio u prvenstvu uoči Dinama

HINA • subota, 20.08.2016.

Suparnik zagrebačkog Dinama u završnom pretkolu Lige prvaka, Red Bull Salzburg pobijedio je Mattersburg 3-1 u susretu petog kola austrijskog prvenstva.

Sva četri gola pala su u drugom poluvremenu, a Salzburg je odlučio utakmicu postigavši dva gola u posljednje tri minute.

Strijelci za domaćine bili su Minamino (49) te Laimer (88, 90+1), dok je pogodak za goste zabio Rocher (76). Salzburgov trener Španjolac Oscar Garcia na teren je poslao 'šareni' sastav odmaravši većinu prvotimaca za uzvrat s 'modrima'.

Nakon pet kola Salzburg je na trećem mjestu austrijskog prvenstva s deset bodova, dva manje od lidera Sturma.

Dinamo i Salzburg su u prvom susretu remizirali 1-1, a uzvrat je 24. kolovoza u Salzburgu.