Zagreb uvjerljivom pobjedom otvorio nastup u Drugoj ligi

Mihaela Bradovski • subota, 20.08.2016.

Započela je sezona i u drugom razredu hrvatskog nogometa, a najuvjerljiviji bio je Zagreb koji je napunio mrežu Bišćanovog Rudeša...

Sezona u FavBet Drugoj ligi počela je u petak s dva dvoboja u kojima su gosti bili uspješni. Gorica je kao domaćin uspjela ipak doći do boda i to remijem 2:2 protiv Lučkog.

Gosti su u završnici prvog poluvremena postigli oba pogotka preko Dominika Mihaljevića i Luke Miletića da bi Gorica ipak došla do boda u drugom dijelu golovima Tonija Španje iz kaznenog udarca i Marina Pejića šest minuta prije kraja susreta.

Šibenik je odnio puni plijen iz Sigeta pobjedom 2:1 protiv Hrvatskog dragovoljca. Šibenčani su odigrali dobru utakmicu i zasluženo slavili.

Poveli su u devetoj minuti pogotkom Mire Slavice, a domaćin je preko Ivana Božića poravnao početkom drugog dijela. Ipak, Martin Vukorepa nakon sat vremena igre ponovno šalje loptu iza leđa Igora Lovrića. Šibenčani su utakmicu završili s dva igrača manje, prvo je u 28. minuti drugi žuti karton zaradio Yusuf Musa, a zatim u 90. minuti i Mario Bartulović.

Imotski je s novakom u ligi Novigradom doma odigrao 2:2. Domaćin je dva puta vodio, ali Novigrad se oba puta vratio i uzeo bod.

Prvo je u sedmoj minuti Luka Begić zabio za vodstvo, a poništio ga je u 65. Marko Bjelanović. isti igrač bio je junak gostiju, u 90. minuti poravnao je na konačnih 2:2 nakon što je 15 minuta ranije Ivan Tomičić vratio prednost na stranu domaćina.

Ako je suditi po početku sezone, Zagreb neće dugo ostati u Drugoj HNL. U novu sezonu ušao je visokom pobjedom 5:1 protiv Rudeša koji se teško nosio s domaćinom.

Matias Šulc i Edin Šehić u prvih sat vremena doveli su Zagreb do vodstva 2:0 da bi gosti smanjili iz kaznenog udarca u 70. minuti preko Matea Topića. No do kraja susreta sve je bilo u znaku Zagreba, Šehić je kompletirao hat-trick, a jedan pogodak dodao je Ivan Primorac.

Sesvete su preokretom stigle do pobjede protiv Dugopolja. Gosti su vodili golom Marija Sačera od 22. minute da bi u 62. Marijo Dučkić poravnao na 1:1, a u završnici susreta dosuđen kazneni udarac za domaćina.

Tu je zbog prigovora isključen Dominik Balić, a Ante Aralica iz kaznenog udarca duboko u sudačkoj nadoknadi donio prva tri boda Sesvećanima.

Druga momčad Dinama odnosi bod s gostovanja u Solinu gdje je odigrala 1:1. U završnici prvog poluvremena Ivan Grubišić zabio je za vodstvo domaćina da bi u 44. minuti Mario Jelavić zaradio crveni karton zbog udaranja laktom i ostavio Solin s igračem manje.

Brojčanu prednost Dinamo je iskoristio i stigao do poravnanja u 62. minuti autogolom Zvonimira Šarlije.