MAXtv Prva liga, 6. kolo, 20.08.2016, 21:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 905

Mario Katušić • subota, 20.08.2016.

Nogometaši Osijeka došli su do pobjede i na četvrtom ovosezonskom gostovanju, usput skinuvši višegodišnje "prokletstvo" gostovanja u Koprivnici. Izabranici Zorana Zekića su utakmicu preokrenuli, pa izgubili vodstvo, da bi se još jednom vratili i došlo do pobjede 3:2. Ejupi je postigao dva pogotka za Osijek, treći pogodak gostiju bio je autogol Štigleca, dok su za domaće precizni bili Ivanovski i Savić.

Bila je to utakmica slična prošlom gostovanju Osijeka kod Lokomotive, gdje je viđeno monotono prvo poluvrijeme, no nakon toga i totalna ludnica u drugom. Tako je prvo uzbuđenje viđeno u desetoj minuti, kad je Ivankovski pobjegao obrani i pokušao proći Mikulića, ali vratar Osijeka je siguran. Tri minute kasnije opasno je iz daljine zaprijetio Knežević, no siguran je i Marković.

U idućih dvadeset minuta vrijedi spomenuti po jedan pokušaj ponovno Ivanovskog i Kneževića, a onda je u 42. minuti Slaven došao do vodstva. Lukić je povukao Ivanovskog u kaznenom prostoru i to je bio jedanaesterac, koji je u pogodak pretvorio igrač na kojem je prekršaj i skrivljen. Tako se na odmor otišlo s vodstvom domaćih 1:0

Osijek je u drugi dio krenuo ofenzivnije, odnosno u promjeni formacije, gdje je u špici napada bio bivših igrača domaćih Muzafer Ejupi, dok su mu se drugi priključivali iz drugog plana. I upravo je Ejupi donio izjednačenje u 57. minuti. Na odličan ubačaj Bobana reagirao je glavom i pogodio mrežu. 68. minuta bila je ona u kojoj gosti dolaze do preokreta. Na jednu dugu loptu Bobana krenuo je vratar Marković, no nije se dobro sporazumio sa Štiglecom koji mu je pokušava vratiti, no umjesto toga šalje u svoju mrežu.

Samo dvije minute kasnije nova sjajna prilika Osijeka, no Marković brani zicer Ejupija. Domaći su do izjednačenja došli u 83. minuti. Stefan Savić je pobjegao po desnoj strani te pucao iz teške pozicije, lopta je pogodila Leku i tako prevarila Mikulića kojem je preko glave uletjela u mrežu. No, dvije minute kasnije novo vodstvo Osijeka. Milovan Petrovikj fanatičnom borbenošću oduzima jednu loptu i odmah je briljantno šalje za Ejupija, koji iz voleja postiže svoj drugi pogodak.

Osijek tako dolazi do pobjede kojom se penje na 13 bodova, od čega je 12 osvojeno izvan Gradskog vrta. Prilika za prvi domaći puno plijen dolazi idućeg vikenda, kad u Osijeku gostuje momčad Cibalije. Slavonski derbi ponovno je na prvoligaškim travnjacima. Ovo je inače bila prva pobjeda Osijeka u Koprivnici od 2007. godine i čak 14 susreta u kojima su osvojena samo dva boda.