MAXtv Prva liga, 6. kolo, 21.08.2016, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 10374

Niko Rukavina • nedjelja, 21.08.2016.

Rijeka je ponovno svladala Hajduk na Poljudu i zasjela na čelo ljestvice s istim brojem bodova, ali boljom gol razlikom od prvaka Dinama. Rijeci je ovo bila četvrta uzastopna pobjeda nad Hajdukom u Splitu.

U dvoboju slovenskih trenera, Matjaž Kek ni u svojoj 14. utakmici protiv Hajduka kao trener Rijeke nije upisao poraz. Niz Rijeke protiv Hajduka traje još dvije utakmice više, od 21. ožujka 2012. kada su Splićani upisali posljednju pobjedu u Jadranskom derbiju.

Prvu prigodu na utakmici imala je Rijeka preko Franka Andrijaševića koji se izborio za udarac s ruba kaznenog prostora, ali je Dante Stipica obranio pokušaj bivšeg Hajdukovca. U tim trenucima Rijeka je vršila mini-pritisak na obranu Hajduka, no do vodstva su prvi došli domaćini.

Frank Ohandza uputio je centaršut koji nije išao do Ante Ercega ali je Filip Bradarić povukao Hajdukovog ofenzivca i Fran Jović je pokazao na bijelu točku. S jedanaest metara precizan je bio Ohandza za vodstvo Hajduka.

Nakon Hajdukovog gola, Rijeka je preuzela kontrolu i prijetila je ponajviše po desnoj strani preko Marka Vešovića i Stefana Ristovskog. Pritisak gostuju urodio je plodom u 24. kada je Josip Elez uputio centaršut, a Mario Gavranović okrenut leđima glavom pogađa za izjednačenje.

Ubrzo je Josip Mišić iz slobodnjaka pogodio prečku, a na drugoj strani pokušao je Ohandza udarcem iz okreta. Riječani su do drugog pogotka i preokreta stigli u 35. minuti. Ristoski je neočekivano lagano zaobišao Maksima Bilyja koji ga ruši za kazneni udarac kojeg je realizirao Roman Bezjak.

Do kraja poluvremena obje su ekipe imale po jednu veliku prigodu. Za Hajduk je dobru šansu propustio Toma Bašić, dok je Rijeka pred sam kraj prvog dijela ponovno izigrala Hajdukovu obranu, Gavranović je izbacio Andrijaševića, no Stipica je dobrom reakcijom spasio Hajduk od novog gola.

Početak drugog dijela nije ponudio mnogo, tek udarac Bezjaka glavom. Ipak, slovenski napadač u 62. minuti zabio je gol za 3:1 vodstvo Rijeke. Vešović je ponovno napravio nered na desnoj strani i dodao za Bezjaka koji postiže svoj šesti prvenstveni pogodak.

Hajduk nije dugo čekao na smanjenje rezultata. U 66. Fran Tudor je lijepo centrirao, a Ardian Ismajli poentira glavom. Pitanje pobjednika Rijeka je riješila u 80. minuti. Još jednom gosti su se „prošetali“ po lijevoj strani Hajdukove obrane, a lijepu akciju zaključio je Andrijašević.

Hajduk je posljednjih 13 minuta dvoboja igrao s deset igrača jer se ozlijedio Lorenco Šimić, a Marijan Pušnik je prije toga odradio sve tri izmijene.

• Obrisan korisnik22.08.2016. u 13:05
    ukralo pokralo! ovaj jadni hajduk neće spasiti ovi koji jašu po dinamu i koji pokušavaju pričati o kompleksima rijeke zanemarujuči svoje spram dinama. ovaj jad i bijeda hajduk neće spasiti ni nadobudni hajdukovac admin na sportnetu ispravljajuči i prepravljajuči komentare. hajduk neće spasiti ni... [više na forumu]
  • msc22.08.2016. u 09:47
    sve to istina što pišeš, samo bih ja dodao da se rijeka od svih hnl protivnika najviše napali na hajduk kako bi barem malo zaliječila komplekse manjeg kluba, jer oni uporno žele dokazati da su bolji i veći klub od hajduka. činjenica jest da su zadnjih godina bolji od hajduka, ali da bi bili veći... [više na forumu]
    msc
  • interreg21.08.2016. u 23:56
    Hajduk je los... A i kako ce biti jaki kad stalno prodaju najbolje igrace za kikiriki tako da nema novca da se ulozi u prave igrace nego se uzimaju kojekakvi bezplatni igraci za koje nitko nije cuo i koje drugi nitko nece...
    interreg
  • Obrisan korisnik21.08.2016. u 23:14
    16 utakmica bez pobjede. 16!! ne 6 (a i to je već puno) nego 16! 4 i pol godine, HEJ! za momčad koja uporno tvrdi da je bolja, možda malo previše, hmmm? ali neka, na pravom su putu...