Barca "zgromila" Chelsea, Valencija u polufinalu

Ivan Varat • srijeda, 19.04.2000.

Barcelona je u polufinalu! I ne bi to bilo tako čudna vijest da Katalonce u uzvratu četvrtfinala nogometne Lige prvaka nije očekivala teška zadaća - prebroditi 1:3 iz prvog susreta s Chelseom! Ali Van Gaalovi kopljanici su sinoć bili veličanstveni i na Nou Campu slavili sa 5:1!

Valencija nije imala problema sa očuvanje svoje velike predbosti iz prve utakmice s Lazijem (5:2). Nogometaši talijanskog Lazija u uzvratnoj su utakmici četvrtfinala na Olimpijskom stadionu u Rimu pred 60 tisuća gledatelja pobijedili Valenciju sa 1:0, golom Sebastiana Verona u 52. minuti, no u polufinale su se plasirali Španjolci. Svih 90. minuta za Lazio odigrao je i Alen Bokišić.

Prava drama odigran je na prepunom Nou Campu gdje je Barcelona nakon produžetaka zasluženo izborila polufinale. Katalonci su poveli u 24. minuti golom Rivalda, a gol za 2:0 s kojima je Barca bila u polufinalu postigao je Figo u 45. minuti. U 60. minuti nakon greške vratara Hespa Tore Andre Flo postiže gol za 2:1 i u tim trenucima Englezi su bili ti koji bi igrali u poluzavršnici. U 72. minuti Van Gaal u igru ubacuje Danija koji nakon dvije propuštene prilike postiže pogodak u 83. minuti s kojim je Barca izborila produžetke. No mogao je Rivaldo sve riješiti u 86. minuti da je iskoristio jedanaesterac nakon prekršaja na Kluivertu. U produžecima se nastavila Barcelonina dominacija i novi jedanaesterac u 99. minuti Rivaldo je iskoristio, a još je i Babayaro dobio crveni karton. Točku na "i" stavio je Kluivert u 104. minuti golom za krajnjih 5:1.

U srijedu navečer igraju se preostale dvije utakmice, a sastaju se Manchester United i Real Madrid na Old Trafordu (prva utakmica u Madridu završila je bez golova, 0:0), te Bayern Muenchen i Porto na Olimpijskom stadionu u Muenchenu (prva utakmica u Portu je također završila bez pobjednika - 1:1).