Europska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 25.08.2016, 20:00 h, Genk, KRC Genk Arena
Suci: John Beaton, Douglas Potter, Graham Chambers (Škotska)

Niko Rukavina • četvrtak, 25.08.2016.

Nakon 2:2 u prvoj utakmici na Maksimiru, Lokomotiva je u uzvratu na Cristal Areni izgubila od Genka koji je na krilima Jamajkanca Leona Baileyja, koji je zabio i asistirao, stigla do 2:0 pobjede i plasmana u drugu rundu natjecanja.

Neeskens Kebano
74'
7
Nikos Karelis
80'
8
Bennard Kumordzi
82'
Tomislav Ivković

Lokomotiva i Genk nisu odigrali kvalitetnu utakmicu. Genk je oba pogotka zabio na početku poluvremena i ostatak utakmice pametno čuvao prednost, ne dopustivši Lokomotivi da ozbiljnije zaprijeti Marcu Bizotu.

Obje momčadi istrčale su u 4-2-3-1 formaciji. Kod Lokomotive na mjestu centarfora startao je Mirko Marić, a u ofenzivnom veznom redu Petar Bočkaj, Ivan Fiolić i Eros Grezda. U sastavu Genka bilo je tek tri Belgijca.

Domaća momčad nije mogla bolje otvoriti utakmicu. Već u 2. minuti utakmice za Genk je zabio Mbwana Samata, napadač iz Tanzanije, na asistenciju Jamajkanca Leona Baileyja.

Genk je nakon pogotka primirio utakmicu. Do kraja prvog dijela nije bilo velikih prigoda. Genk je imao 63 posto vremena loptu u svojim nogama, a kod Lokomotive najopasniji je bio Fiolić koji je dobro pokušao u 4. minuti i još jednom u 33.

U na poluvremenu, Tomislav Ivković je Grezdu zamijenio Josipom Ćorićem, no već u petoj minuti nastavka Genk je povisio na 2:0. Strijelac je ovaj puta bio opasni 19-godišnji Jamajkanac Bailey, na asistenciju Leandra Trossarda.

U nastavku utakmice bilo je još manje prigoda nego u prvom dijelu. U drugih 45 minuta obje momčadi su uputile tek dva udaraca na suparnički gol, od kojih Lokomotiva niti jedan u okvir te se zagrebački sastav porazom oprostio od Europe.