MAXtv Prva liga, 7. kolo, 27.08.2016, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 4451

Mario Katušić • subota, 27.08.2016.

Nogometaši Osijeka došli su do svoje pete ovosezonske pobjede i prve na domaćem terenu, nakon što su rezultatom 2:0 savladali Cibaliju. Nakon slabog prvog dijela, domaći su se digli te pogocima Mioča i Kneževića došli do trijumfa.

Vlatko Šimunac
72'
9
Marko Dabro
72'
24
Matej Grafina
85'
Stanko Mršić

Utakmica je imala dva lica, a svako je viđeno u po jednom poluvremenu. Prvih 45 minuta gledatelji nisu imali puno toga za vidjeti. Osijek je držao inicijativu, ali obrana gostiju bila je jako dobro postavljena, pa je teško navesti ijednu izgledniju priliku domaće momčadi u prvom dijelu. Cibalija je svoje šanse većinom tražila iz prekida, a na taj način su mogli i do vodstva.

Prva spomena vrijedna situacija dogodila se u 14. minuti, kad je na korneru sam ostao Zgrablić, no njegov udarac glavom brani Mikulić. Osijek znakove buđenja pokazuje u 22. minuti, no Knežević je otišao previše u stranu da bi iznenadio Mladena Matkovića. Četiri minute nakon toga lukavo je pokušao centarfor gostiju Sandro Ugrina, no Mikulić je još jednom bio siguran. Na samom kraju prvog dijela dogodila se još jedna opasna gužva u kaznenom prostoru Osijeka, no na kraju je, nakon kratkog flipera, dosuđen prekršaj u napadu.

Drugi dio su ponovno bolje otvorili gosti, a vrijedi spomenuti krasan udarac iz daljine Matije Mišića, ali Mikulić je danas uistinu bio na visini zadatka. U 57. minuti trener Osijeka, Zoran Zekić radi dvije izmjene, koje će itekako utjecati na epilog susreta. U međuvremenu je zbog jednog oštrog prekršaja "požutio" Borna Barišić, koji je pomalo imao i sreće, jer mu sudački prvoligaški debitant Ivan Vučković nije pokazao put u svlačionicu. Da je, vjerojatno mu nitko ne bi mogao prigovoriti.

A onda se Osijek odjednom probudio. Prvo je zaprijetio jedan od dva igrača koji su ušli u igru, Antonio Perošević, no njegov udarac iz okreta je blokiran, da bi dvije minute nakon njega pucao i Knežević, ali nedovoljno jako. Ipak, u 67. minuti viđen je pogodak. Benedik Mioč, drugi igrač koji je ušao s klupe, je uzeo loptu na nekih 35 metara, prošao sve do kaznenog prostora, tamo lažnjakom slomio Tomaševića i doslovno zakucao loptu u Matkovićev donji desni kut. Osijek je tako brzo stvorio par prilika i došao u vodstvo, nakon što 60 minuta nisu uspjeli složiti pravu akciju.

A samo dvije minute kasnije, susret je bio odlučen. Matković se poigravao izvan svog prostora, loptu mu je oduzeo Ejupi, koji je odigrao za Kneževića. On loptu nije dobro primio, no na kraju se uspio snaći, zadržati ju te iz gužve poslati u mrežu za 2:0. Tri minute kasnije prijeti i Boban, no Matković ovog puta brani čisti zicer 1 na 1 s napadačem Osijeka.

Nakon toga se susret primirio, Cibalija nije više imala snaga za povratak, a vrijedi tek spomenuti slobodan udarac iz sudačkog produžetka. Frane Vitaić je odlično šutirao, ali Zvonimir Mikulić to vadi ispod grede i samo podiže svoju već do tada izuzetno visoku ocjenu.

Osijek je sada na fenomenalnih 16 bodova, dok Vinkovčani i dalje traže svoju prvu pobjedu. Bijelo-plavima sad slijedi gostovanje kod Dinama na Maksimiru, gdje će ove dvije momčadi nakon podosta vremena odigrati pravi derbi, a nakon toga im slijedi niz od tri domaće utakmice. Cibalia će svoju prvu pobjedu tražiti na svom terenu protiv Rijeke.

• narada10829.08.2016. u 09:37
    polako, ima još mnogo toga. Ali pada u oči konkretna i efikasna igra domaćina, ma da je Cibalia bila infarktno slaba. Zanimljivo, Osiječani su najjača ekipa u gostima, 4puta igrali, sve dobili. Treba i to napraviti.