MAXtv Prva liga, 8. kolo, 10.09.2016, 17:00 h, Park mladeži, gledatelja: 596
Suci: Marko Matoc, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac
Theophilus Solomon 90'
Istra 1961

Istra slavila nakon 327 dana, Split i dalje u velikoj krizi

Sportnet • subota, 10.09.2016.

Momčad Istre slavila je na gostovanju u Parku mladeži protiv Splita s uvjerljivih 3:0 i tako prekinula niz od 327 dana bez pobjede. Split je i 17. utakmicu u nizu ostao bez pobjede, a golove za Istru zabili su Gržan, Stepčić i Solomon.

Filip Bojić
64'
19
Elis Bakaj
69'
14
Marin Roglić
81'

AUTOR: Filip Martinović

Odmah je loše počelo za domaćina, već u trećoj minuti zabio je Gržan nakon ubačaja Collinsa s lijeve strane i loše reakcije domaćeg vratara Duke.

Problemi za Split nastavljeni su sedam minuta kasnije, Solomon je ušao u kazneni prostor gdje ga je srušio Dupovac, a sudac Matoc pokazao je na bijelu točku. Precizan je bio Valentino Stepčić.

Split je u 30. minuti imao priliku vratiti se u utakmicu, jer su i oni dobili kazneni udarac. Collins je srušio Čvedukasa, a odgovornost je preuzeo Josip Jurendić. Ipak, Jurendić nije uspio zabiti, iskusni Vanja Iveša pročitao je njegov pokušaj i obranio kazneni udarac.

Pobjedu Istre u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela potvrdio je Solomon, koji se nakon dobro odigrane utakmice i sam upisao u strijelce za uvjerljivu pobjedu momčadi Gorana Tomića.

Ovo je prva pobjeda za momčad Istre još od listopada prošle godine, dok je Split bez pobjede još od ožujka. Istra je ovom pobjedom preskočila Split na sedmom mjestu ljestvice sa šest osvojenih bodova, Split ima četiri, bod više od Cibalije i dva od Lokomotive.