MAXtv Prva liga, 8. kolo, 10.09.2016, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3012
Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Marko Stolnik
Dinamo
Dinamo
0:1 Osijek
Josip Knežević 2'
Osijek

Iz Maksimira:Ante Dubravac • subota, 10.09.2016.

U osmom kolu MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Osijek. Gosti su došli do vodstva u drugoj minuti preko Kneževića te su prednost očuvali do kraja i osvojili zaslužena tri boda.

Nakon reprezentativne stanke nogometaši Dinama u Zagrebu su dočekali momčad Osijeka koja se u dosadašnjem dijelu sezone pokazala kao najugodnije iznenađenje. Zlatko Kranjčar je odlučio od prve minute priliku pružiti mladome Sosi dok je u vrhu napada prednost ispred Henriqueza dobio Hodžić.

Tek što je utakmica počela gosti su poveli. Knežević je prošao po lijevoj strani i pokraj neodlučne domaće obrane izašao sam ispred Šempera te bez problema pogodio za 1:0. Modri su odmah pokušali doći do izjednačenja međutim Fernandesov udarac nije opasan dok Hodžićev šut zaustavlja Mikulić.

U 24. minuti po desnoj strani je prošao Perošević i odlično pronašao Kneževića koji iz blizine ne pogađa okvir gola. Do kraja prvoga poluvremena Dinamo je pokušavao, uglavnom iz prekida, doći do izjednačenja međutim gostujući vratar nije imao potrebe za ozbiljnijim intervencijama.

Tri minute igre u nastavku bile su dovoljne Dinamo da stvori najbolju priliku na utakmici. Soudani povratnom loptom pronalazi Hodžića koji potpuno sam s deset metara pogađa vratnicu.

Domaćini su i u drugom poluvremenu većinu vremena imali loptu u svojim nogama, ali sve je to bilo dosta sporo pa je gostujuća obrana bez problema zatvarala sve prolaze do svog vratara. Kranjčar je pokušao promijeniti ritam igre uvođenjem Pavičića i Šituma, ali na terenu je sve ostalo po starome pa Osijek slaveći odlazi kući.

U idućem kolu Dinamo gostuje na Kantridi dok će Osijek bodove tražiti na svom stadionu protiv Splita.