MAXtv Prva liga, 9. kolo, 16.09.2016, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 192

Filip Martinović • petak, 16.09.2016.

Lokomotiva je svladala Cibaliju s visokih 4:0 u prvoj utakmici devetog kola Maxtv Prve lige. Lokomotiva je bila prejaka za Cibaliju koja tijekom cijele utakmice nije ozbiljnije zaprijetila, a mrežu gostiju pogađali su redom Doležal, Marić, Bočkaj i Grezda.

Rodrigues Faria Tiago
45'
11
Sandro Ugrina
46'
13
Edi Baša
71'

Stanko Mršić

Ni jedni ni drugi nisu bili baš aktivni, sve do kraja prvog poluvremena kada je Lokomotiva dva puta pogodila mrežu gostiju. Prvu prijetnju vidjeli smo u 20. minuti kada je Mirko Marić lijevom nogom iskosa zapucao, ali malo pokraj gola. U 34. minuti opet je u prilici bio Marić koji je izbio sam na Matkovića, ali ovaj sjajno brani. Lokomotiva je odlično zatvorila prvo poluvrijeme, najprije sum domaćini u 37. minuti poveli nakon što se Ivanušec sjajno probio kroz gostujuću obranu, gurnuo loptu za Doležala koji je zabio za 1:0. Na 2:0 povisio je Mirko Marić već u 42. minuti, dobro je ubacio Majer, a Marić je glavom samo malo podigao loptu što je bilo dovoljno da prevari vratara Matkovića.

U drugom smo poluvremenu gledali istu sliku, Lokomotiva je bila nadmoćna, dok Cibalia nije uspjevala prijetiti domaćinu. Novi pogodak Lokomotive nagovijestio je Bočkaj sjajnom prilikom koju je uspio zaustaviti vratar Matković. Novi pogodak 'Lokosi' su zabili u 73. minuti kada je Majer poslao još jednu dobru loptu, Bočkaj se opet našao na istom mjestu, no ovog je puta uspio svladati Matkovića. Konačnih 4:0 postavio je Eros Grezda u 76. minuti, samo minutu nakon što je ušao u igru. Capan je poslao dobru loptu, Grezda se oslobodio jednog čuvara i pogodio. Rezultat je mogao biti i veći u korist Lokomotive, jer ih je u nekoliko navrata zaustavljao sjajni vratar Cibalije Matković koji ipak nije mogao sam igrati danas.

Lokomotiva je pobjedom skočila na šesto mjesto s osam bodova, dok je Cibalia posljednja sa samo četiri boda koliko ima i Split.