Suci: Duje Strukan, Dejan Berger, Marjan Tomas
Asen Kirilov Georgiev 88' (ag)
Inter-Zaprešić

Istra proigrala i nakon Splita visoko svladala i Inter

Branimir Korać • subota, 17.09.2016.

Istra 1961 upisala je drugu uzastopnu pobjedu i prvu ovosezonsku na svom travnjaku. U Puli je ugostila zaprešićki Inter i svladala ga s visokih 4:1...

Luca Polizzi
46'
19
Marin Zulim
58'
27
Zoran Danoski
82'
Samir Toplak

Gotovo godinu dana nisu mogli pobijediti baš nikog, a onda su u dva kola upisali dvije visoke pobjede. Čini se da je Goran Tomić napokon na travnjaku počeo dobivati od igrača ono što je i tražio te je napravio ono što je posljednji uspio Igor Pamić, povezao je dvije pobjede na klupi pulske momčadi.

U prošlom kolu prekinut je ružni pulski niz utakmica bez pobjede, u Parku mladeži pregažen je Split s 3:0 da bi u ovom kolu Istra i na svom travnjaku uvjerljivo slavila i tako pokazala da se budi iz višemjesečnog sna.

Već u prvom poluvremenu Toplakova momčad bila je u zaostatku koji nije mogla izbrisati. Istra je vodila s 3:0 i Inter se već počeo miriti s porazom.

Domaćin je do vodstva stigao u 17. minuti kada je Bertoša, pojačanje pristiglo s Rujevice, spremio loptu u mrežu iz gužve u 16 metara da bi isti igrač u 25. minuti odlično ubacio za Gržana koji šalje loptu u mrežu.

U završnici prvog dijela kazneni udarac za Istru nakon igranja rukom u 16 metara, a precizan je bio Valentino Stepčić za miran odlazak na odmor.

Na poluvremenu je došlo do promjene u domaćoj momčadi, u svlačionici je prisilno zbog ozljede ostao Iveša, ali odlično ga je zamijenio Ivušić koji je odlično branio u nastavku susreta i tako ubio svaku nadu gostima u povratak.

Deset minuta prije kraja Solomon je dobru utakmicu okrunio pogotkom za 4:0 da bi počasni pogodak za goste postigao domaći igrač Georgiev koji je poslao loptu u svoju mrežu.

S ova tri boda Istra je skočila na šesto mjesto gdje jako dugo nije bila.