Hrvatski kup, 1/16 finala, 21.09.2016, 15:30 h, Đakovo, gledatelja: 1200
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac
Mario Gavranović 57'
Rijeka

Rijeka bez većih stresova do prolaza u drugo kolo Kupa

Branimir Korać • srijeda, 21.09.2016.

Nogometaši Rijeke nisu dozvolili iznenađenje u prvom kolu Hrvatskog kupa, Croatia iz Đakova izdržala je do završnice prvog dijela nakon čega gosti mirno odrađuju posao...

Nakon što su demolirali Dinamo u nedjelju u sklopu MAXtv Prve lige, nogometaši Rijeke gostovali su u Kupu kod Croatije iz Đakova, uspješno odradili posao i plasirali se u drugo kolo.

Matjaž Kek nije dozvolio neko veliko opuštanje, s dosta snažnom postavom krenuo je na Slavonce i iako je trebalo vremena da se slomi otpor domaćina, nekih većih problema u nastavku susreta nije bilo.

Prvi pogodak pao je u završnici prvog poluvremena kada je jedan od junaka pobjede protiv Dinama, Alexander Gorgon, doveo Riječane u vodstvo.

Odmah na startu drugog dijela sve je riješeno, samo deset minuta trebalo je Riječanima da se odvoje na nedostižnih 3:0 golovima Črnica i Gavranovića te da riješe pitanje prolaza.

U nastavku susreta rutinski su odradili posao, sačuvali vodstvo i eliminirali đakovačku Croatiju iz Kupa.