Hrvatski kup, 1/16 finala, 21.09.2016, 15:30 h, Jalžabet, gledatelja: 1500
Suci: Dario Bel, Sanja Rođak-Karšić, Goran Loparac
Marko Futacs 68', 90'+2'
Hajduk

Hajduk bez problema eliminirao Jalžabet

Filip Martinović • srijeda, 21.09.2016.

Hajduk je bez većih problema svladao Jalžabet s uvjerljivih 0:6. Golove za pobjedu 'bijelih' zabili su dva puta Fran Tudor i Marko Futacs, te po jedan Toma Bašić i Hamza Barry. Pobjeda Hajduka mogla je biti i veća, ali je na golu domaćih čuda branio vratar Špicer.

Hajduk je stvorio veliki broj prilika u prvom dijelu, dok domaćin nije uspio ni zapucati na gol Ive Grbića. Prvu i najbolju priliku Hajduk je imao već u prvoj minuti, ali je udarac Ćosića završio na gredi, a prvi gol Hajduk je zabio u 18. minuti kada je prekrasan pogodak postigao Toma Bašić s oko 25 metara nakon što je prošao tri domaća igrača. Već u sljedećoj minuti prekrasan je pogodak zabio i Hamza Barry, koji je s lijeve strane iskosa pogodio s ruba kaznenog prostora. Još jedan pogodak je zabio Hajduk, ali je poništen zbog zaleđa, opet je odlično pucao Bašić, lopta se od vratnice odbila do Futacsa koji je bio u zaleđu.

U drugoj je utakmici nastavljen isti scenarij naravno, Hajduk je imao i još veći broj prilika, ali se istaknuo fenomenalni 30-godišnji vratar Dejan Špicer koji je branio zaista čudesno. Na 0:3 je povisio Fran Tudor koji je glavom zabio odbijanac nakon udarca Marka Futacsa. Nakon podosta promašaja mađarski napadač se upisao u strijelce, Juranović je ubacio s desne strane, Ercegov udarac je obranio Špiker, ali Futacsev odbijanac nije mogao. Za 0:5 zabio je drugi gol Fran Tudor, koji je danas nosio kapetansku traku, asistenciju je upisao napadač Futacs. Konačnih 0:6 postavio je svojim drugim golom Mađar na asistenciju Ante Ercega.

Jalžabet: Špicer, Levatić, Sakač (Tenčić), Dušak, Horvatić (Pomper), Friščić, Hruško, Pomper, Car, Žugec, Amanović (Šamarija).

Hajduk: Grbić, Juranović, Šimić, Ćosić, Kvesić (Pejić), Bašić, Vojković, Barry (Kožulj), Tudor, Futacs, Mastelić (Erceg).