Monaco svladao Angers i zasjeo na vrh ljestvice

Mihaela Bradovski • subota, 24.09.2016.

Nova promjena na vrhu ljestvice francuskog prvenstva nakon što su odigrane subotnje utakmice sedmog kola. Uoči posljednjih dvoboja kola, na vrhu je novi lider - Monaco...

U večernjem programu u Ligue 1 odigrano je pet susreta. Bastia je na svom stadionu ugostila Guingamp i svladala ga s 1:0 u susretu s po jednim isključenjem na svakoj strani. Gosti su u 38. minuti ostali bez Fernanda Marcala zbog drugog žutog kartona, s igračem više domaćin je pritisnuo i tek u 76. minuti poveo. Enzo Crivelli bio je strijelac, a isti igrač tri minute kasnije zaradio je drugi žuti karton, ali bez posljedica za svoju momčad.

Iako je bio posve podređen i koncentriran isključivo na obranu, Metz je nekako došao do pobjede u gostima kod Montpelliera. Slavio je 1:0 pogotkom Mevluta Erdinca iz kaznenog udarca u 45. minuti, ujedno i jedinog pokušaja gostiju prema golu u prvom poluvremenu.

Rennes već deset godina nije ovako teško izgubio protiv novaka u ligi. Tada ga je s identičnih 3:0 svladao Strasbourg, a sada je to učinio Dijon. Bio je to posve otvoren susret u kojem su obje momčadi imale dosta prilika, a bolje su ih iskoristili domaćini koji su slavili s dva gola Loisa Dionyja i jednim Jordana Marieja.

Monaco je zasjeo na vrh ljestvice nakon što je svladao na svom travnjaku Angers s 2:1. Domaćini su do pobjede došli preokretom nakon što je Famara Diedhiou doveo Angers u vodstvo u 55. minuti. Prvo je Kamil Glik izjednačio, a onda je autogol postigao Dickson Nwakaeme i Monaco je stigao do punog plijena. Danijel Subašić odradio je cijelu utakmicu, a kod gostiju Mateo Pavlović ušao je u 65. minuti umjesto Pabla Martineza.

Pogodaka nije bilo u dvoboju između Bordeauxa i Caena koji je Ivan Santini kod gostiju odgledao s klupe, a priliku ispred njega dobio je Pape Sane