MAXtv Prva liga, 11. kolo, 01.10.2016, 17:00 h, Park mladeži, gledatelja: 457
Suci: Marko Matoc, Goran Pataki, Bojan Zobenica
Eros Grezda 58', 64'
Lokomotiva

Nastavljen loš niz Splita, bez pobjede i nakon 11 utakmica

Mihaela Bradovski • subota, 01.10.2016.

Niti u 11. kolu MAXtv Prve lige Split nije uspio doći do pobjede. U Park mladeži došla je Lokomotiva koja je golovima Erosa Grezde slavila s 2:0...

Luka Grubišić
63'
7
Antonio Samac
68'
15
Ivan Anton Vasilj
78'
Tomislav Ivković

Loš ulazak u sezonu je iza Lokomotive koja je u posljednja četiri gola upisala tri pobjede i nakon samo dva osvojena boda u prvih sedam kola, polako se budi.

Treća pobjeda upisana je na gostovanju kod Splita koji je u velikim problemima i uz Cibaliju jedina je momčad bez pobjede ove sezone. U 11 kola Split je osvojio samo četiri boda, a posebno brine sterilnost u napadu, postignuta su samo dva pogotka u dosadašnjem dijelu prvenstva.

U redovima Lokomotive od prve minute bili su Zagorac, Majstorović i Rrahmani, donedavno važni aduti Splita koji su preko Dinama došli do Lokomotive.

Gosti su dobro ušli u utakmicu i mogli su do vodstva već u prvih 20 minuta kada je Duka sjajno obranio pokušaj Ivanušeca iz sredine kaznenog prostora.

Bila je to ujedno i najveća prilika u prvom dijelu, drugo poluvrijeme bilo je sadržajnije i bolje, posebice s gostujuće strane.

15 minuta trebalo je Lokomotivi da probije domaću obranu i dođe do vodstva. Majer je odličnim potezom proigrao Grezdu koji snažno puca, lopta na putu do gola pogađa Mikulića i ulazi u mrežu.

Pet minuta kasnije isti protagonisti, Majer je ponovno u ulozi asistenta, iskoristio je pogrešku domaće obrane i pronašao Grezdu koji iz blizine lako zabija.

Do kraja susreta promjena nije bilo, Lokomotiva je rutinski držala prednost protiv potpuno nemoćnog domaćina.