Podjela bodova u zanimljivom derbiju kola, Alumnus šokirao Vrgorac

Niko Rukavina • nedjelja, 02.10.2016.

Najveće iznenađenje u 1. kolu 1.HMNL priredio je Alumnus koji je u Vrgorcu slavio protiv istoimenog domaćina sa 6:4. U derbiju prvog kola Futsal Dinamo i Novo Vrijeme podijelili su bodove u napetoj utakmici u Domu sportova, a Nacional i Split Tommy u prvenstvo su ušli pobjedama. Dobra vijest za hrvatski futsal stigla je iz Solina koji je najavio da će ipak nastupati u ovogodišnjem prvenstvu.

Futsal Dinamo – Novo Vrijeme 1:1

Futsal Dinamo i makarsko Novo Vrijeme, odigrali su odličnu, pravu derbi utakmicu koja je na kraju završila s najpoštenijim rezultatom – podjelom bodova. U utakmici dvije ekipe koje su se jako pojačale, nije nedostajalo odličnih poteza i prigoda .

Dinamo je bolje krenuo u utakmicu. Nakon što je novo pojačanje Mihovil Prgomet u 3. pogodio stativu, dvije minute kasnije Modri su poveli preko najboljeg igrača utakmice uz golmana Dinama Gorana Škorića, mladog Ivana Šulentića.

Početni pritisak Futsal Dinama, Makarani su brzo primirili i djelovali su bolje, sve do završnice poluvremena kada je Dinamo imao veliku prigodu na odmor otići s dva gola razlike, međutim Kristijan Grbeša nije uspio iskoristiti penal, nakon šestog akumuliranog prekršaja gostiju.

U nastavku utakmice bolje ulaze Makarani i u 24. dolaze do zasluženog izjednačenja preko Marina Musinova. Do kraja utakmice obje momčadi imale su po nekoliko velikih prigoda. Novo Vrijeme je tri puta izašlo 1:1 na golmana Škorića, no Dinamov vratar je svaki puta sigurno reagirao.

Što se utakmica približavala kraju, to su Bad Blue Boysi bili glasniji, a samim time i Dinamovci su više stiskali goste. Međutim, nisu uspjeli doći do pobjedničkog pogotka , no nakon subotnje utakmice, obje ekipe mogu biti vrlo zadovoljne osvojenim bodom.

Brod 035 – Nacional 0:9

Aktualni prvak Nacional autoritativno je ušao u novu sezonu, svladavši na otvaranju povratnika u prvu ligu, Brod 035 u Slavonskom Bordu. Novinari su već na poluvremenu imali veliku prednost od 3:0, a u nastavku utakmice zabili su još šest pogodaka i potpuno razbili domaćine.

Prvi pogodak u sezoni za Nacional zabio je veliko ovoljetno pojačanje Franco Jelovčić u 11. No, najbolji igrač utakmice bilo je drugo pojačanje, iz Uspinjače. Kristijan Postružin zabio je hat-trick.

Dva gola (po jedan u svakom poluvremenu) zabio je Renato Koturović, a jedan Kristijan Čujec, Luka Perić i još jedno pojačanje, Silvio Toth. Azerski Brazilci Amadeu Fernandes i Rafael de Costa nisu nastupili u prvom kolu.

Split Tommy – Potpićan 98 Ista 2:0

U prvom kolu sastale su se dvije momčadi koje će u novoj sezoni biti velika nepoznanica. Potpuno nova ekipa Split Tommyja svladala je Potpićan koji se na ljeto fuzirao s drugoligaškom Istrom te također ima vrlo promijenjenu momčad.

Potpićan je pružio dobar otpor doprvaku, ali su Splitovci u dobro ispunjenim Gripama slavili s 2:0. Prvi pogodak za splitsku ekipu u sezoni, i svoj prvijenac u bijelom dresu, zabio je Jesus Rodriguez Cruz.

No i Potpićan je imao svoje prigode u prvom dijelu, preko Alena Lalića i Davida Mataje. Splitovci su imali inicijativu i u nastavku utakmice, ali bez konkretnih prigoda sve do 32. kada na konačnih 2:0 postavlja Nikola Pavić.

Do kraja utakmice Istrijani su imali tri velike prigoda za postizanje pogotka, ali nisu uspjeli ublažiti poraz.

Vrgorac – Alumnus 4:6

Najveće iznenađenje prvog kola 1.HMNL dogodilo se u vrgoračkom Domu sportova u kojem je Alumnus neočekivano dobio Vrgorac sa 6:4. Iako Vrgorčani imaju velikog problema s ozljedama, i Alumnus je stigao bez nekoliko bitnih igrača, te konačna pobjeda Studenata predstavlja iznenađenje.

Prvi je u vodstvo ipak stigao Vrgorac preko Zrinka Markotića u 11. minuti utakmice. No, Alumnus uzvraća u 15. pogotkom Luke Davidovića. Vrgorac je ponovno poveo u zadnjoj minuti preko Markotića, da bi Alumnus izjednačio svega nekoliko sekundi kasnije preko Ivana Matana.

Alumnus je do prvog vodstva stigao u 26. preko novog pojačanja Ivana Majića, a na dva razlike postavlja Pintar u 32. Pet minuta prije kraja Studenti su došli na korak do pobjede drugim pogotkom Matana.

Međutim, Vrgorac s dva brza pogotka, preko Alena Vukovića i Duška Martinca smanjuje na 4.5, da bi ipak u samoj završnici dvoboja sjajni Majić svojim drugim pogotkom definitivno riješio pitanje pobjednika.

Uspinjača – Osijek Kelme 2:2

Vrlo dobru utakmicu na otvaranju prvenstva odigrali su Uspinjača i Osijek Kelme. Na kraju su momčadi, koje se nadaju ulasku u play-off, podijelile bodove, a bodom na kraju mogu biti zadovoljniji domaćini jer su se vratili iz rezultatskog minusa od dva gola.

Osječani su već do 5. minute imali veliku prednost od 2:0. U 3. je zabio povratnik Gordan Duvančić, a dvije minute kasnije na 2:0 postavio je Andrej Pandurević. Ipak, Uspinjača je do kraja poluvremena uspjela smanjiti rezultat preko najboljeg igrača Roberta Grbića.

Grbić je u 22. zabio za konačnih 2:2 te su obje ekipe u novu sezonu ušle s jednim bodom. U sljedećem kolu, Uspinjača dočekuje Square, a Osijek Nacional.

Square – Solin ODGOĐENO

Utakmica Squarea i Solina odgođena je jer se do subote nije znala sudbina solinskog prvoligaša kojemu je prijetilo gašenje. Međutim, uprava kluba s Bilankuše jučer je objavila kako su se dogovorili s lokalnom samoupravom i kako su riješili problem duga te će nastaviti igrati 1. HMNL.

Prvu utakmicu u prvenstvu, Solin će odigrati u drugom kolu na domaćem terenu protiv Vrgorca, a Square u gostima kod Uspinjače. Odgođena utakmica 1. kola odigrat će se u roku od 20 dana.