MAXtv Prva liga, 11. kolo, 02.10.2016, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 819

Davor Mikulić • nedjelja, 02.10.2016.

11. kolo MAXtv Prve lige u Vinkovcima su večeras zaključili Cibalia i Slaven Belupo. Gledatelji nisu vidjeli niti jedan pogodak na teškom i natopljenom terenu, iako se okvir vrata zatresao dvaput. No, ishod bez pobjednika na kraju je i najrealniji...

Vlatko Šimunac
68'
25
Rodrigues Faria Tiago
68'
17
Luka Mijoković
74'
13
90'+4'
Željko Kopić

Kada su ova dva kluba prvi put odmjerili snage ove sezone, a bilo je to u drugom prvenstvenom kolu, gledatelji su vidjeli pet pogodaka i tri preokreta rezultata. Poveo je tada Slaven Belupo, Cibalia je okrenula rezultat u svoju korist i odnijela prednost na predah, da bi na kraju ostala praznih ruku. Danas su dohvatili Vinkovčani jedan bod, ali priželjkivali su sva tri. Međutim, na ruku im nije išlo niti vrijeme, s obzirom da se uoči početka susreta spustio jak pljusak koji je natopio teren i sasvim sigurno utjecao na predstavu oba sastava.

Na prvo pravo uzbuđenje pred jednim od vratara praktički se čekalo sve do 22. minute i slobodnog udarca za goste koji je odlučio izvesti Mirko Ivanovski. Dalekometni pokušaj stvorio je male probleme vrataru Matkoviću koji uspijeva zaustaviti neugodnu loptu, a Heberov popravni pokušaj zaustavlja Ivan Zgrablić i loptu izbacuje u korner. I sedam minuta kasnije ponovno je opasan bio Heber, ali nakon što se oslobodio dvojice igrača loptu šalje pored desne vratnice.

U prvom dijelu koji nije pružio puno zanimljivih situacija, domaći navijači pogotku su se obradovali u 33. minuti kada je desnog nogom loptu u mrežu poslao Marko Dabro, ali zbog signaliziranog nedozvoljenog položaja od vodstva nije bilo ništa.

Mirno su protekle i početne minute nastavka susreta, a onda je prvu veliku priliku imao Edi Baša. Matija Mišić je poslao loptu u gostujući šesnaesterac, Vitaić ju prsima spušta za Bašu, a on lijevom nogom sjajno gađa suprotni kut, no vratar Blažević još bolje reagira i zaustavlja njegov pokušaj.

Samo dvije minute kasnije, pokušaj iz rubrike "vjerovali ili ne". Brazilac Heber se sjurio prema vratima Cibalije i riješio nekoliko domaćih igrača, no u trenutku kada je možda trebao i pucati, nesebično upošljava Vedrana Purića koji sa šest metara ne uspijeva loptu poslati u praznu mrežu, već pogađa gredu!

Na sličan je način na suprotnoj strani odgovorio Matija Mišić. Osam minuta poslije, pokušao je s dvadesetak metara iznenaditi Gorana Blaževića, a lopta odsjeda na gredi. Do kraja susreta mogli bismo, zapravo, izdvojiti tek jedan opasniji, ali neprecizan pokušaj Slaven Belupa, dok uspješniji nisu bili niti domaći igrači. Brazilac u domaćim redovima, Tiago, glavom je zaprijetio u 84. minuti, a njegov udarac nije stvarao nikakve probleme Blaževiću. Drugačije je zato moglo završiti da pet minuta kasnije jedan od gostujućih obrambenih igrača nije na gol liniji zaustavio pokušaj Marka Dabre.

Pred prvoligašima je sada reprezentativna stanka, a što će se u Vinkovačkom prvoligašu događati - tek ćemo vidjeti. Cibalia je i dalje, uz Split, momčad koja nije osjetila slast pobjede, a večerašnji susret sa Slaven Belupom bio je susret koji bi trebao odlučivati o sudbini trenera Stanka Mršića. On pak, vrijedno je spomenuti, nije niti dočekao kraj susreta na klupi jer je tijekom drugog poluvremena isključen.